W3 Total Cache Ayarları Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kategori SEO Paylaşımları

W3 Total Cache Ayarları Nedir ve Nasıl Yapılır?
Web sitenizin hızlı olması kullanıcılar açısından önem taşır. Sitede kalma ve bilgilerin okunma açısından bu ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir. Sitenin hızını arttırmak için bazı eklentiler bulunmaktadır. Bu eklentiler yardımı ile sitenizin hızı normalden daha yüksek olabilir. WordPress sitenizi hızlandırmak istediğinizde W3 Total Cache ayarlarını yapmanız yeterli olacaktır. Bunun için izlemeniz gereken bazı yollar bulunmaktadır. Google site içi optimizasyon konusunda site hızına önem vermektedir. Hem kullanıcı açısından hem de Google açısından önemli olan bu noktaya gereken özen gösterilmelidir. W3 Total Cache eklentisini ücretsiz olarak indirebilme imkânınızda bulunmaktadır.

Ayarlar Nasıl Yapılır?

W3 Total Cache eklentisini indirdikten sonra ayarlarını doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Bu sayede siteniz daha da hızlanacaktır. Minify ayarları sayfa hızı açısından büyük bir öneme sahip değildir. Eğer temada sorun çıkıyor ise bu ayarı disable yapabilirsiniz. Ayarları yaptıktan sonra mutlaka sayfanın hızını ölçün. Eğer hızlanmamış ise bazı ayarlarda yanlış yaptınız demektir. Bunun için tüm ayarları gözden geçirmeniz gerekir.

Sayfa ayarlarında gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra gözle görülür bir hız yaşarsınız. Bu sayede kullanıcılar sayfanızda daha fazla vakit geçirebilir. Web sitelerinin birçoğunda yavaş açılma sorunu bulunmaktadır. Bunun birçok nedeni olduğundan dolayı her ayrıntı gözden geçirilmelidir. Sitenizde yer alan görsellerin boyutu ve kalitesi de hıza etki edecektir. Bunun için bu ayrıntılara önem verilmeli ve ücretsiz eklenti olan W3 Total Cache sitenize eklenmelidir.

Eklenti içerisinde yer alan Cache Preload ayarlarında mutlaka Update interval 900 yapılmalıdır. Ayrıca Pages per interval da 10 yapılmalıdır. Purge Cache: Page Cache için herhangi bir değişikliğe gerek bulunmamaktadır. CSS and JS noktasında tüm ayarları Enable yapabilirsiniz. Sadece Prevent caching of objects after settings change ayarı disable olarak kalacaktır.

WordPress uyumlu olan bu eklenti sayesinde bulunduğunuz alanda fark oluşturarak ilerleme sağlayabilirsiniz. Eğer sitenizde bir yavaşlama söz konusu olur ise tekrardan ilgili ayarları düzenlemeniz gerekebilir. Bunun ara dönemlerde sitenizin hızını ölçmeniz yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir