Televizyon Reklamları Vermek

Kategori SEO Paylaşımları

Yakın zamanda Google yeni reklam ağı olan tv reklamları için talepleri alarak hizmet sunacak. Bunu Double Click Bid Manager üzerinden sağlayacak olan Google servisi hali hazırda bunu zaten sunmakta olup ek olarak Google tv reklamları seçeneğini sunduklarına ekleyecek. Böylece tüm dijital ve görsel yayın kaynakları tek bir kanal üzerinden yönetilebilir olacak. Başlangıçta, kolay bir süreç geçirmek adına iyi bir koordinasyon ve operasyon gerekse de Google bu aşamayı oldukça kolay atlatacaktır. Google bunun için Wideorbit, Clypd gibi reklam platformlarıyla da ortak bir çalışma sürdürmek üzere anlaşma sağladı. Böylece Google televizyon reklamları hem geri dönüşüm oranlarının hem de kullanıcı davranışlarının kontrol edilmesine olanak sağlayacak. Şuan bu çalışmayla ilgili net bir tarih duyurulmamış olsa da tahminlerimiz 2018’in başlarında bu hizmetin aktif olacağı yönünde. Test aşamasında yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yayına alınacak ancak başarılı olması durumunda ülkemizde de rağbet görmesi bekleniyor. Daha önce Google Fiber ile bu hizmetin ipuçlarını veren Google oldukça kararlı ilerliyor.

Google Double Click Nedir?

Reklam verenlerin reklamlarını yayınlamak istedikleri siteleri bulmaları sağlayan, siteleri kategorilere ve ziyaretçilere göre seçmelerine izin veren web tabanlı bir yazılımdır. Google Adwords ile entegre çalışmasına rağmen tek başına, farklı bir reklam platformu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu yazılım, kullanıcı verilerini çerezlerle toplayarak kullanıcıların internet alışkanlıklarını analiz ediyor. Böylece ilişkilendirdiği tag atamasını yapabiliyor. Peki, Google Double Click başka neler yapabiliyor? İşte cevabı:

  • Reklam vermek istediğiniz sitelerde sayfa sayısı gibi kriterleri görüntüleyebilir ve bu sitelerin listesini oluşturabilirsiniz.
  • İlgi alanlarınızı oluşturabilirsiniz.
  • Reklam yayınlayan sitelerdeki Google Adwords görüntülü reklam ağı banner boyutlarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Reklam yayınlayan siteleri anahtar kelimelerini görebilirsiniz. Ayrıca, bu sitelere giriş yapanların başka hangi sitelere giriş yaptığını görmeniz de mümkün kılınıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir