Tekil Hit

Kategori SEO Paylaşımları

tekil hit

İnternet sitelerinin ziyaret tarafından görüntülenmesi konusunda raporlama olarak bu sayıları verecek farklı programlar ve araçlar bulunmaktadır. Bu farklı program ve araçların kullanımı ile farklı ziyaretçi görüntüleme sayılarına ulaşılabilmektedir. Bunlardan birisi de tekil hit olmaktadır. İnternet sitelerine yapılacak ziyaretlerde kullanıcıların girişlerinin sayılmasında farklı yöntemler uygulanmakta. Bir kullanıcının siteyi gün içerisindeki farklı zamanlarda farklı sayılarda ziyaret etmesi konusunda da ayrıştırılarak sayımlar yapılabilmektedir. Tekil hit ve çoğul hit denilen sayımlar bunlara göre yapılmaktadır. İnternet sitesine bir kullanıcı tarafından ziyaret tekil hit olarak sayılır. O kullanıcı gün içerisinde farklı zamanlarda tekrar giriş çıkış yapsa da bu tekil hit sayısını arttırmaz. Ancak farklı bir kullanıcının siteye girişi ile tekil hit artmaktadır.

Tekil hit siteler için oldukça önemli bir sayıdır. İnternet sitesinin gün içerisinde kaç defa tıklandığının yanında kaç farklı kullanıcı tarafından ziyaret edildiği oldukça önemli bir bilgidir. Bu bilgiye ulaşılması içinde tekil hit öğrenme konusunda birçok uygulama ve araç bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi Google Analytics olmaktadır. Bu uygulama ile internet sitesinin bir tekil hit konusundaki değerine kolayca ulaşılması mümkün olabilmektedir. Bu sayede bir internet sitesinin gün içerisinde kaç farklı kullanıcı tarafından görüntülendiği öğrenilmektedir. Bu durumda seo açısından ve farklı birçok durum açısından oldukça önemli olmakta. Sitelerin reklam alması ve reklam vermesi yanında seonun hedefleri ve sitenin popülerliği açısından oldukça önemlidir.

Yapılacak hit araştırmalarında seo çalışmalarının nasıl yürütüleceği anlaşılabilmektedir. Seo çalışması yapılacak internet sitesinin hitlerinin durumu yapılacak çalışmaların yönünü ve adımlarını belirlemektedir. Bir internet sitesinin tekil hitlerinin düşük ve çoğul hitlerinin yüksek olması veya tam tersi durumunun olması, seo konusunda önemlidir. Yapılacak araştırma ile tekil hit veya çoğul hitin arttırılması yönünde çalışmalar kuvvetlendirilebilmektedir. Bu sebeple de sitelerde etkili bir şekilde seo çalışmaları yapılması konusunda hit sayaçlarının kullanılması önemlidir. İnternet sitelerinin arama motorlarındaki yükselişi yanında sitelerin alacağı hitlerin düzenlenmesi ve istenilen şekilde hit almasının sağlanması için yapılması gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunların tespiti için hit araştırmaları yapılmalıdır.

 

Yorumlar ve Cevaplar “Tekil Hit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir