Sosyal Medya Hesap Yöneticileri için Uygulamalar

Kategori SEO Paylaşımları

sosyal-medya-hesap-yoneticileri-icin-uygulamalar

Sosyal medya gelişen teknolojiyle hayatımızın her yerinde. İş böyle olunca yeni imkanlar yaratıyor olmasıda kaçınılmaz. Sosyal medya yöneticiliği son zamanlarda popülerleşen yeni bir iş alanı. Bu işi yapmak artık ilk zamanlardaki gibi zorda sayılmaz. Çünkü bir çok sosyal hesabı tek bir kanaldan kontrol etmek günümüzde mümkün. Birçok uygulama çoklu hesapları desteklese de düzenli ve günlük içerik paylaşımı bazı noktalarda zahmetli olabiliyor. İşte bu durumda sosyal medya yöneticileri için hayat kurtaran uygulamalar devreye giriyor. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  1. Hootsuite: En çok tercih edilenlerden biri olan bu programla birçok hesabı bir yerde toplayarak hazırladığınız içerikleri kontrol edebilirsiniz. Yani bir içeriğin hangi gün, hangi saatte, hangi hesaptan paylaşılacağını yönetmeniz mümkün. Zamanlanmış içerik paylaşımı özelliği sayesinde hesap yöneticilerine rahatlık sağlayan bu uygulama 3 paket şeklinde sunulmakta. Ücretsiz, profesyonel ve iş amaçlı. Ücretsiz olan seçenekte 3 hesap yönetebilir ve analytics raporlarınızı görüntüleyebilirsiniz.
  2. Buffer: Bu uygulama Hootsuite ile aynı mantıklı çalışmakta olup sosyal medya uzmanlarına hesap ekleme ve mesaj programlama imkanı sunmakta. Mesajlarınızı sıraya koyarak belirlediğiniz saatlerde yayınlamanızı mümkün kılan bu araç, bireyler için ve ajanslar için olmak üzere 2 paket şeklinde sunuluyor. Bireysel paket kendi içinde ücretsiz ve başarılı şeklinde ikiye ayrılıyor. Ajans ise küçük, orta ve büyük şeklinde üçe ayrılıyor. Buffer, Hootsuite’den farklı olarak iş planı yapabilmeyi de sağlıyor. Ayrıca Buffer’a ait Respond aracına sosyal hesaplarınızı entegre ettiğiniz takdirde sosyal medyadan gelen mesajlarınızı görebilir ve onları yanıtlayabilirsiniz. Diğer bir özelliği ise, size paylaşabileceğiniz içerikler hakkında önerilerde bulunuyor olması.
  3. Post Planner: Bu ürünü yalnızca Facebook ile kullanmak mümkün. Bu araç hem paylaşabileceğiniz içerikler hakkında hem de bunları paylaşma zamanınız hakkında önerilerde bulunuyor. Bu nedenle birçok fotoğaf ve en trend içerikleri görmenize de kendi içinde olanak veriyor. Başlangıç, orta ve uzman olmak üzere 3 paket şeklinde sunuluyor.
  4. Friends Me: Google+ hesabında paylaşılan içerikleri diğer mecralarda paylaşmanızı sağlayan bu araç, bu yönüyle diğer uygulamalardan bir nebze farklılık taşımakta. Facebook, Twitter, Linkedin ve Tumblr destekli olup hashtag kullanımıyla mesajlarınızın nerede olduğunu kontrol etmenize imkan veriyor. Bu uygulamaya gmail hesabınızı kullanarak kaydolabilirsiniz. Diğer uygulamalara göre daha az cep yaktığını söylemek mümkün. 2 paket şeklinde sunulmakta. İlki sosyal profiller; ikincisi ise, takım üyeleri.
  5. Sprout Social: Soyal medya uzmanlarının çoğunun severek kullandığı bu araç sayesinde profillerinizi izleyebilir, bu profillerde içerik paylaşabilir ve etkinlik oluşturabilirsiniz. Bu araç bir ekip yönetimi fonksiyonu da sağlıyor. Bu yolla bir ekip kurabilir ve yönetebilirsiniz. Hatta ekip takvimi bile oluşturabilirsiniz. Sade ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde bazı istatiksel verilerinize ulaşmanız mümkün ancak Sprout Social uygulamasının fiyatı diğer uygulamalar nispetinde oldukça pahalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir