Sık Yapılan Seo Hataları Nelerdir?

Kategori SEO Paylaşımları

sik-yapilan-seo-hatalari-nelerdir

  1. Anahtar Kelime Seçimlerindeki Yanlışlıklar

Anahtar kelimeler site alakalı olmalı ve sitede o kelimeye yoğunluk gösterilmeli. Doğru anahtar kelimeler üzerinden backlink çalışması yapılarak sitenin yükselişe geçmesi sağlanmalı.

 

  1. Yanlış Site Başlığı

En sık yapılan seo hatası site başlığı seçiminin önemsenmemesi ile ilgili. Siteye ait <title></title> etiketinin boş bırakılması seo açısından oldukça kötüdür. Arama sonuçlarında çıkmak için bu tag doldurulmalıdır.

 

  1. Javascript Menüler

Javascript, menüler google arama motorlarında okunmaz ve indexlenmez. Bu durumda sitenizin sayfaları aramalarda görünür değildir. Menüdeki sayfa linkleri sitemap dosyasında belirtilirse bu seo hatası nebze de olsa yenilebilir.

 

  1. Güncel Olmayan İçeriklere Sahip Siteler

Siteyi güncel tutmak ve ihmal etmemek elde ettiğiniz sırayı düşürmemek adına önemli. Her gün belirli sayıda yazı yazarak sıranızı korumalı yada öne çıkarmalısınız.

 

  1. Başlıklarda Resim Kullanımı

En çok yapılan seo hataları arasında bu konuda yerini almakta. Genelde site tasarımına önem verenlerin yaptığı bir hata olmakla birlikte sayfaların başlık kısmına resim eklediğinizde arama botları tarafından görünürlüğü engellemiş olursunuz.

 

  1. Spam Backlink

Aşırı backlink alımı kaş yaparken göz çıkarmak sonucunu doğurabilir. Yalnızca siteniz ile konu bazlı örtüşen sitelerden backlink almak etki sağlar. Yeni siteler yavaş yavaş backlink almalı, özgün içeriklerle üst sıralara yerleşmelidir. Aşırı backlink sitenizin SandBox’a girmesine sebep olabilir.

 

  1. Oluşturulan Makalelerde Anahtar Kelime Eksikliği

Anahtar kelimelerin içeriklerde abartılması spam gibi görülebilir. Ancak eksik anahtar kullanımı da sitenizin aramalarda çıkmamasını sağlar. Bu nedenle içeriklerinize doğru oranda etkili anahtar kelimeler serpiştir melisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir