Seo Uzmanı Nasıl Olunur ?

Kategori SEO Paylaşımları

Bir SEO Uzmanı yorumundan Google ilk sayfada olmak için modern çağda gereksim duyulması gerekenler nelerdir ?  🙂
Siz bu yazıyı okuyanlardan biriniz kariyer ömrünüz içinde bir SEO Uzmanı olabilirsiniz. Bu yalnızca çok şanslı olanların, doğru okula gitmiş olanların, doğru insanlar tanıyanların, ayrıcalıklı bir grubun eriştiği, ulaşılmaz bir nokta değildir. Yarının SEO Uzmanı ilk sayfaya kendi yetenekleri ile gelecektir. Onların ve sizin değerleriniz gerekli niteliklerden faydalanılması temeli üzerinde bulunmaktadır. Yeryüzünde izlenmesi gereken hiçbir “gizli” kalmış şey yoktur. Eğer bir SEO Uzmanı olmak istiyorsanız, Web Siteniz yani Siz Google ilk sayfa için seçilmiş kişisinizdir.

Bu yazımız kendi zirvelerine henüz ulaşamamış olan insanlar içindir. Google gibi büyük arama motorlarında ilklere tırmanabilmek doğru bir SEO çalışması seçebilme gereksinimleri vardır. Bir web sitesinin farklı seviyeleri boyunca manevra yapmak bir dağa tırmanmak ile benzerlikler taşır. Biz bu yazımızı tepedeki insan olmak ve onlar gibi düşünmeyi öğrenmenin metaforu olarak dağa tırmanma ifadesini kullandık. Siz kafanızda başka şeylerde canlandırabilirsiniz. Rakiplerinizi hep bir adım geride bırakmak Google ilk sayfa ilk sıralar tepesine ulaşmak için sizin tuzaklarla dolu ve zor bir yolu aşmanız gerekmektedir.

Kayalık yüksekliklere ulaşmak için ilk hareketiniz sağlam bir ayakkabı edinmek olmalıdır: Eskilerin işi bilene sor sözü burada epey anlam kazanıyor bizce. Engelleri aşmak için gerekli olan ipleri öğrenmelisiniz, yola devam etmeyi ve yönetmeyi öğrenmelisiniz. İyi anlamanız gereken noktalardan biride hedefinizi abartacak olursanız yaşamsal niteliklerin katı bir temeli sizin için sağlam bir temel oluşturacaktır. Arama Motorlarının sizden talep edilen şeyin ne olduğunu tam olarak bilmek sizi başka web sitelerinin önüne geçirecektir.

Gereksinim duyduğunuz sağlam ayakkabıyı elde etmek için bu ulaşılmaz gözüken noktalara daha önce ulaşmış olan kişilerden öğrenmeniz gereken şeyler kesinlikle vardır. Şimdi sizin ihtiyacınız olan tek şey nereye tırmanacağınıza ve ne kadar yüksekliğe çıkacağınıza karar vermektir.

Deneyimli SEO Uzmanlarının bildikleri şeylerin ne olduğunu öğrenmek için, biz onların bulundukları yere gittik. SEO Uzmanları kendilerini yükseğe taşıyan kişilerdir. Biz bu en iyi dağcıların bazıları ile bir araya geldik ve onların deneyimlerine tanıklık ettik. Belki firmanızı ülkenize tanıtmış olmak sizin çok fazla arzuladığınız bir şey değildir, fakat bunun yerine bulunduğunuz bölgeye, şehrinize, ya da sadece sizin sektörünüze ihtiyaç duyan kişilere duyurmak isteyebilirsiniz.

 

Doğru SEO Uzmanı ile bu mümkündür.

Bu yazımız size organizasyonların “SEO Uzmanı” niteliklerini daha iyi anlamanızı amaçlamıştır. Bu niteliklere sahip olmanın nasıl gerçekleştirileceği anlatmaya çalışıyoruz. Yazımız boyunca bir SEO Uzmanı bakış açılarını yansıtmaya çalıştık. Onlar yıllar boyunca kendileri için bu tırmanışı başarılı bir şekilde gerçekleştirmişlerdir ve çalışmalarının en tepe noktasına ulaşmışlardır.

Hatırlatma: Belki de sizin şimdiki amacınız dağın tepesine ulaşmak değildir. Tamam. Siz bir “tırmanışçı” olmak yerine bir “uzun yürüyüşçü” olabilirsiniz. İşinizde yükselmek sizin için değerli bir durum olmayabilir. Ancak mutlaka işiniz hakkında bir amacınız vardır.

İplerin ne işe yaradıklarını öğrenmek bir sonraki saptamanın nerede olacağına karar vermek açısından önemlidir. Zirveye giden yolda neşeli olmak, keyif almak isteyebilirsiniz. Fakat hangi seviyede olursa olsun yalnızca iyi bir iş yapmak istiyorsanız bile bunun ödülünü almalısınız. Bu yazımızı okunmaya değer yapan şey budur.

Üstelik daha fazlası da var.
Eğer Arama Motorlarının nasıl düşündüklerini anlarsanız:
Siz yani Web siteniz ilk sayfadan kovulmazsınız
Daha hızlı bir şekilde ilk sıralara tırmanırsınız
Arzuladığınız konuma kavuşursunuz

Seo UzmanıVe eğer bir gün SEO Uzmanı olmaya karar verirseniz doğru araçlara sahip olursunuz.

Eğer bir SEO Danışmanı için çalışıyorsanız onun önem verdiği şeylerin ne olduğunu bilmek önemlidir. Onun kısa dönemli ve uzun dönemli önceliklerinin ne olduğunu keşfetmeniz gerekmektedir. Onun içgüdüsel olarak iyi olduğu şeylerin ne olduğunu ve kör noktaların ne olduğunu bilmelisiniz.

Buna ek olarak işten çıkarılmaktan sakınmak ve belki de terfi almak için SEO Uzmanının düşünme tarzının ekonomi odaklı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Siz şirketinizin değerli bir ticari varlık olmasını istersiniz ve onun para kazanması ile sizin de para kazanacağınızı bilmelisiniz. Şirketin daha başarılı olmasının planlamasını anlamak için patronu tanımanıza gerek vardır. Onunla konuşmalı ve ona sorular sormalısınız. Onu çok fazla okumalısınız. Onunla görüşmek için fırsatlar yaratmalısınız.

Onun bunu sizin için yapması gerekmesi mantıklı değildir. Ve siz ne kadar yukarıya çıkarsanız, bu sizin için o kadar daha önemli olur. Kısaca bir SEO Uzmanı ile çalışıyorsanız onu tanımalısınız. Eğer Onu tanırsanız, Google gibi büyük arama motorlarını’da kısmen tanımış sayılırsınız. Buda sizi hedeflediğiniz bir SEO Uzmanı olmak için Google gibi büyük arama motorlarını yöneten kişilerin nasıl bir düşünceye sahip olduğu öğreniminin bir adımını geride bırakmak sayabilirsiniz. SEO Adresi olarak az da olsa sizlerle SEO Uzmanı nasıl Olunur ? Google’da ilk sayfaya nasıl çıkılır ? gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Bir başka yazımızda görüşmek ümidiyle, bizi takip etmeye devam edin 🙂 Teşekkürler…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.