SEO Uzmanı Kimdir? SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Kategori SEO Paylaşımları

SEO Uzmanı Ne İş Yapar

SEO uzmanı, arama motorlarında web sitenizin en üst sıralarda yer alması için gereken SEO çalışmalarını gerçekleştiren danışman ve hedeflenen kitle için erişilebilirlik sağlama tecrübesine sahip kişidir.

 

SEO Uzmanı Ne İş Yapar ?

SEO çalışmaları zaman alan iyileştirme çalışmalarıdır. Çalışılacak web sitesinin, rakip sitelerin ve piyasanın analiz edilmesi, değerlendirilmesi, sosyal medya çalışmalarının yapılması, takibi, izlenilmesi gereken kroki vs noktalarını saptayan ve uygulayan kişiler SEO uzmanlarıdır. Bu nedenle çalışılacak danışmanların tahmin kabiliyetleri, teknik alt yapıları ve alan ilişkili tecrübeleri önemsenmelidir.

 

Başka bir nokta, her arama motoru farklı teknik bilmeyi gerektirebilir ancak  tüm arama motorları örümcek denen içerik tarayıcılar tarafından taranır. Bunlar sürekli şekilde yeni web sitesi araması yaparlar. Liste yani sıralama için önem taşıyan faktörler başlık ve açıklamalardır. Örümcekler üst sıralarda yer buldurulmaya çalışılan web siteniz ile arama motorunun çalışma algoritmasının uygunluğunu kontrol eder. Eğer gerekli kriterler o arama motoru için uygun ve yeterliyse web siteniz sıralamada üste yerleşir. Web sitenizin performansını artırmaya yönelik yapay SEO çalışmaları örümcekler tarafından tanınabilir. Bu nedenle yapılan filtreleme sonucu sitenizin dışlanması durumu gerçekleşebilir. Kısa süreli çözümler itibarda kaybettirebilir, para ve zamanda. İşte bu nedenden dolayı tüm bu teknik karmaşayı yöneten, müşterilerine sürdürülebilir çıkar vadeden SEO danışmanı unvanlılar iyiki varlar.  🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.