Seo Uyumlu Makale Yazmanın Kuralları

Seo Uyumlu Makale Yazmanın Kuralları

Kategori SEO Paylaşımları

Seo Uyumlu Makale Yazmanın Kuralları

Seo uyumlu makale yazmak denildiğinde makale sayısı, nitelik, özgünlük, kelime sayısı, anahtar kelimeler ve eklenecek görseller gibi bir çok unsur akla geliyor. Bu unsurlarla bir makale şekillendirmek ve bloglarda paylaşımlarla sunmak seo başarınızı da doğru orantılı olarak artırır. Öncelikle, kelime analizi ile doğru anahtar kelimelerin tespit edilmesi oldukça önemli. Yazdığınız makalede konuya ilişkin kullandığınız anahtar kelimelerin etkisini böylece garanti altına almış olursunuz. Ayrıca, Google sitenizdeki makaleden yararlanılmışlık oranını dikkate alıyor. Yani, kelime sayısının ya da bahsi geçen diğer unsurların kullanımına gösterilen özen aslında makale içeriğine de gösterilmeli. Çünkü Google, ancak ziyaretçiler memnun olduğu zaman memnun oluyor. İşte bu nedenle güncellik ve özgünlük dikkat edilesi noktalar olarak karşımıza geliyor.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? sorusuna ise, cevabımız şöyle:

  • Öncelikle, başlığın anahtar kelimelerinizi içermesi doğru bir içerik yarattığınız anlamını güçlendirir.
  • Başlık, direkt olarak anahtar kelimeyle de başlayabilir. (Bu her zaman yapıldığında doğallıktan uzak görünse de etkisi göz ardı edilmez.)
  • Başlık konuyu yaratıcı kılabileceğiniz minumum kelime sayısında olmalı.
  • Url kısmında anahtar kelimeleri geçirmek te etkili bir diğer yöntem.
  • Açıklama kısmı anahtar kelimeyle de başlayabilir; anahtar kelimeleri de içerebilir. Bir açıklama yazılırken uzunluğunda kriter olduğu unutulmamalı.
  • Seo uyumlu içerik yazmak için etiketlerinizde açıklamada olduğu üzere keywordlerinizi içermeli.
  • Oluşturduğunuz içerik 300 kelimeyi bulursa genelde 3 olan anahtar kelime sayısını da içeriğinize serpiştirdiğiniz de (içeriğin sonuna doğru ve içeriğin başında da bulunmalı. Ard arda yakın cümlelerde anahtar kelimelerin kullanılması doğru bir dağılım yapmadığınız anlamı taşır.)

Bu maddeler sayesinde yazdığınız içeriği zenginleştirebilirsiniz. Okuyucuyu sıkmayan sade bir üslup kullanılarak konuyla alakalı yazılan içerikler, bir de belli bir ziyaretçi sayısını yakaladığınızda tamamdır dememeniz için bir nedene mahal vermeyecektir. Google’ın her kuralını takip edebilirsiniz ancak her kuralını derinlemesine anlayamazsınız. İçeriklerinizi oluşturmak için Google’ a uyum sağlamak için efor harcamanız yanısıra ziyaretçilerinizin ne istediğini de sorgularsanız süreçteki verimlilik oranınız ciddi anlamda artacaktır. Böylece, Google sizi zaten görmezden gelmeyecektir. 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.