Seo Çalışmaları için Makalelerden Link Çıkışı Vermek

Seo Çalışmaları için Makalelerden Link Çıkışı Vermek

Kategori SEO Paylaşımları

Seo Çalışmaları için Makalelerden Link Çıkışı Vermek

Google için giriş, gelişme ve sonuç bölümünden oluşan, yaklaşık 250 kelimelik bir metin ideal niteliktedir. Bu uzunlukta yapılan ideal çalışmalardan link çıkışı vermek ve otoriter sitelerde bunun paylaşılması seo çalışmalarınız için büyük etki sağlayacaktır. Bu yazılarda %5 kadar anahtar kelime bulundurulması önerilmektedir. Yani anahtar kelimelerin metin uzunluğuyla da bir oranı vardır ve bunun dikkate alınması seo çalışmalarınızı etkili kılacaktır. Ayrıca, 250 kelimelik bir makaleden verilecek link çıkışının 3 adedi aşması seo zararına etki yaratabilir. Bu nedenle böyle bir makaleden veya tanıtım yazısından en fazla 3 link çıkışı vermeniz yeterli.

Makaleniz anahtar kelimelerin harmanını anlatmalı. Ancak bir makalede iki farklı konudan bahsetmenizde bir sakınca olmamakla birlikte sektörleri farklı 2 ayrı seo link çıkışını bir makalede vermeniz size fayda sağlamayacaktır. Ek olarak, bir site için farklı anahtar kelimelerden link çıkışı vermek bu konudan farklı olduğundan bununla ilgili seo çalışmalarınızda bir sorun yaşamanız olası değil.

Biliyorsunuz ki seo çalışmaları yalnızca linkli paylaşımları önemsemiyor. Bunun yanısıra link içermeyen kaliteli paylaşımların değeri artıyor ve gün geçtikçe artacak. Bu yüzden yalnızca link verilen paylaşımlara odaklanmak yerine anahtar kelimelerin etkili kullanıldığı metin için site adresine yer verilen paylaşımlara da gereken önemi vermekte seo açısından büyük fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.