SEMrush Kullanımı İle Daha Etkili İçerik Pazarlama Nasıl Yapılır?

Kategori SEO Paylaşımları

semrush-kullanimi

SEMrush anahtar kelime aramanızı yapmakla birlikte rekabet içinde olduklarınızın da anahtar kelime stratejisini anlamanıza yardımcı olur. Buna ek olarak, blogunuza ait seo değişim raporlarını sunar ve backlink fırsatlarını sizin için analiz eder. Bunlar yalnızca SEMrush seo aracının sunduğu imkanlardan birkaçı. İnternet pazarlamacıları tarafından oldukça rağbet gören bu araç, anahtar kelimelerden oluşan büyük bir veritabanına sahip. SEMrush’ın en iyi yaptığı şey ise, içerik pazarlama katkıları. Ürünlerinizi satmak ve marka değerini artırmak için kullanılan içerik pazarlama konusunu artık duymayan yok. Bu yolda iyi bir stratejiye sahipseniz, sadık müşteri kitlesi yakalayarak niş konumunda otorite olabilirsiniz. Peki gelelim asıl konuya, SEMRush içerik pazarlamaya nasıl katkı sağlar?

  • SEMrush size trafik getirecek anahtar kelime öbeklerini belirler. Böylece içerik pazarlama stratejinizin temelini oluşturur.
  • Trafiğinizin durumunu gerçek zamanlı görmenizi sağlar. Böylece rekabette nerede olduğunuzu bilirsiniz.
  • Size rakiplerinizin trafik getiren anahtar kelimelerini sunar. Bu sayede bunları kendi içeriklerinize entegre ederek trafiğinize katkı sağlamanız mümkün olur.
  • Alakalı yeni anahtar kelimeler sunar.
  • Google ilerlemelerinizi görme imkanı tanır. Böylece daha önce sıralamada artışa sebep olan anahtar kelimelerin üzerinde tekrar eğilme imkanı yaratabilirsiniz.
  • SEMrush sitenizi sıralamaya sokan anahtar kelimeler yoluyla tıklama başına ödeme yapan şirketlerden sizi haberdar eder. Böylece reklam fırsatları için de bu yöntemi kullanabilirsiniz.
  • Konuk yazarlık yapmak istediğiniz blog üzerinde bir ön analiz yapmanıza yardımcı olur.
  • Bunlardan daha fazlası da var olmakla birlikte yazımızda son yer vereceğimiz katkı panda güncellemeleriyle ilgili. SEMrush bu filtreleme algoritmalarına takılabilecek potansiyelde olan zararlı anahtar kelimelerinde tespitini yapabilmekte.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir