Özgün Makale Üretmek

Kategori SEO Paylaşımları

Özgün Makale Üretmek

Özgün makale yazmak seo çalışmalarınıza önemli bir katkı sağlayabilecek güçtedir. Kopya içerikler ise, internet sitenizin ceza almasına ve banlanmasına varana kadar birçok olumsuz sürecin başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. İnternetin büyük bir arşiv olduğunu artık herkes biliyor. Ancak daha önce büyük veri konusunda da bahsettiğimiz üzere karşınıza çıkabilecek her bilginin doğru olduğuyla ilgili bir netlik asla yoktur. Hatta çoğu zaman elde ettiğiniz bilgi karmaşası içerisinde kendinize anlamlı bir sonuç çıkarmanız bile gerekebilir. Aslında seo çalışmalarında gerekli olan blog ya da makale çalışmalarınızı ortaya özgün sonuçlar çıkarmak için bu duruma dayandırabilirsiniz. Diğer bir anlatımla, aynı konuda okuduğunuz birden fazla makaleyi derleyerek kendi özetinizi çıkarma yoluna gidebilirsiniz. Yalnızca aklınızda kalanlarla çıkardığınız makale kesinlikle özgün olacaktır. Temelde bu yöntemi kullanarak yazacağınız seo makaleleri için dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Rakip sitelerden bulduğunuz makaleler üzerinden cümle takibi yapıyorsanız her cümleyi paraphrase ederek gitmeyi deneyin.
  • Eş anlamlı kelimeler kullanın.
  • Bağlaçlarla başka bir makaledeki iki cümleyi kendi anlatımınızla bağlayıp makalenize alabilirsiniz.
  • Başka bir makalede verilen örneği kendi bulduğunuz örnekle değiştirerek kendi makalenizde konuya kendinize has bir yorum katmış olursunuz.
  • Yazdıklarınızda gerçekçi olun. İnanmadığınız cümlelere makalenizde yer vermeyin.
  • İstatistik bilgi içeren metinler bulduğunuzda oranların anlamlı olup olmadığını kontrol edin, araştırın.
  • Başka bir madde ise, senelerdir güncellenmeyen internet siteleri hakkında. O sitelerden bulduklarınızı yazacağınız konunun güncel yorumlarıyla harmanlayabilirsiniz. Bu noktada, sitelerde yayınlanan makalelerin tarihlerine göz atmayı unutmamalı; eski ve yeni bilgiyi birbirinden ayırt ederek yazılabilir halde kurgulamalısınız.

Son olarak, özgün içerik tam olarak başkalarının yazdığı makalelerin değiştirilmesi demek olmasa da bloglarda yapılan budur. Makaleler, uzman kişilerin görüşleriyle konu hakkındaki yorumlarını ve bilgi paylaşımlarını içermeli ancak seo çalışmaları için güncellik ve kaliteli çıktılar yeterli. Bu nedenle, bir konuda yapılan araştırma sonucunda elde edilenlerin değiştirilmek kaydıyla aktarılması anahtar kelimelerin de doğru planlamasıyla işinizi görür olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.