Organik Aramada Yeterli Ziyaretçi Nasıl Alınır?

Kategori SEO Paylaşımları

Organik Aramada Yeterli Ziyaretçi Nasıl Alınır

İçerikleriniz ve sıralamanız iyi durumda olduğu halde tıklanma oranı önemsediğiniz kriterler arasındaysa şunu belirtmeliyiz ki bu durum her zaman sıralamalardaki başarınızla doğru orantılı gelişmeyecektir. Tıklanma oranını önemsiyor olmanız yüksek sayfaların daha çok dönüştürme oranı olduğundan doğru noktayı yakaladığınız anlamına gelir.

Organik aramada nasıl tıklama alırım?” sorusuna cevap arayanlardansanız işte o taktikler:

  • Klasik bir seo klişesi olan anahtar kelimeleri başlıkta barındırma ve ilk paragrafta başlıkta geçen anahtar kelimeye yer verme durumu artık geçerliliğini pekte korumuyor. Bu yöntem size ortalama oranlar getirebilir ancak tamamen başarıya ulaştırmak için biraz eksiği var. Bu nedenle doğal başlıklara odaklanmak en faydalısı.

 

  • Başlıklarınızı ilgi çekici kılmak için dramatikleştirin. Örneğin, “Diyabet Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Önemli Madde” başlığını kullanmak yerine “Kontrol Altına Alınmayan Diyabet Körlüğe Götürüyor” başlığı daha çok tıklanma sağlayacaktır.

 

  • Listeli içerikler kullanmaya özen gösterin.

 

  • Bazı kelimelerin gücünü kullanın. Başlıklarınız da o güçlü kelimelere yer verin. Mesela “Şok” diye başlayan bir başlık düşünün. Ya da “Sır” diye başlayan. Muhtemelen daha merak edilesi olacak ve daha okunası kılınması da bu sayede kaçınılmaz olacaktır.

 

  • İçerik başlığının betimlendiği URLlerin genel URLlere göre daha çok tıklandığını biliyor muydunuz? Üstelik %20 civarında farkla. Hiçte azımsanacak bir oran değil. Başlığınızın içeriğini ilgili kelimelerle URL’ye taşımak tıklanma oranınıza oldukça katkı sağlayacak bir diğer yöntem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.