On page SEO

Kategori SEO Paylaşımları

on-page-seo

Arama motorlarında sitelerin ilk sayfalarda ve üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmaların sayfa için yapılan yöntemlerine on page seo denmektedir. Bu işlemde sitelerin tamamı yerine sadece bir sayfasının üzerin çalışmalar yapılmakta ve bu sayfanın arama motorlarındaki başarısı ön plana çıkartılmaktadır. Farklı seo teknikleri kullanılarak yapılabilen bu işlemde oldukça geniş bir çalışma alanı bulunmaktadır. Sayfaların tüm yapısı ve içerikleri ile alakalı bir çalışmanın yürütülmesi gerekli. Yapılacak çalışmada birçok farklı konu dikkate alınması site seo gibi titiz bir çalışma gerçekleştirilmeli. Yapılacak işlemlerde başarı elde edilmesi için genel olarak seo çalışmasının tüm kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Site seo yanında sayfalar için yapılan bu seo çalışmasında sayfaların kod yapısı ve içeriklerin javascript kodlamaları da incelenmelidir. Bunun yanında url yapısının incelenmesi seo konusundaki uyumu da oldukça önemli. Sayfa içerindeki başlıkların ve alt başlıkların h etiketleri ile doğru şekilde yapıldığı da önemli. Bu başlıklarda anahtar kelime kullanımına dikkat edilmesi ayrıca önemli olmaktadır. Bunların yanında içeriğin kaliteli bir şekilde belirlenmesi ve bu içeride kullanılacak anahtar kelimelerin yapısı ve doğru seçimi ile doğru kullanılması da on page seo için oldukça önemlidir. Seo çalışmalarında olduğu gibi anahtar kelime seçimi sayfalar için de oldukça önemlidir. Sayfalarda kullanılacak anahtar kelimelerinde doğru seçilmesi ve bunun başlık ile içeriklerde doğru kullanılması gerekli.

Yapılacak seo çalışmaların analizlerin doğru yapılması da önemli. Sitede kalma süreleri ve ziyaretçi sayıları tespiti önemli bir konu olmakta. Ayrıca internet sitelerinin yanında sayfalarında pagerank ve trustrank değerleri bilinmelidir. Bu durumların bilinmesi ile on page seo çalışmalarının yönü doğru şekilde tayin edilebilmektedir. Bunlar ile beraber meta tagların doğru şekilde belirlenmesi ve yazılması ve sayfalar ile içeriklerinde tanıtılması konuları dikkatle yapılmalıdır. Site seo işlemlerinde olduğu gibi link değişimi konularına da dikkat edilmeli. Bunların yanında sayfaların hızlı bir şekilde yüklenmesi de oldukça önemlidir. Sayfaların ve içeriklerin paylaşımlarının kolay bir şekilde yapılması için paylaşım butonlarının konulması unutulmamalı. Aynı site çalışmalarında olduğu gibi sayfa seo çalışmaları da profesyonel bir çalışma gerektirmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.