Mobil Pazarlama Gerçekleri

Kategori SEO Paylaşımları

Mobil Pazarlama Gerçekleri

Müşterilerler arasında bağ kurmayı hedefleyen birçok firmanın tercih ettiği mobil pazarlama yöntemi, müşterilere SMS, MMS, WAP gibi mesajların atılmasıyla promosyonlardan, kampanyalardan ya da diğer bu duruma izin vermiş olan müşterilerini etkinliklerden haberdar eder. Bir mobil pazarlama stratejisi avantaj içerdiği gibi dezavantaj da içerebilir. Bu hususu düşünerek sizlere konuyla ilgili bazı gerçekler sunmak istedik.

  • Geri dönüşleri çok hızlı olan bu yöntem doğru mesaj belirlenerek kullanılmazsa yatırımınız çöp olabilir. Çünkü ilk izlenim ile etkileyemediğiniz hedef kitleniz asla ikinci şansı vermeyecektir.
  • Bir reklam referansınız olması atılacak mesajların geri tepmesini ortadan kaldırabilir. Bunu en başta bir plan yaparak ve kendinize promosyon ya da kampanyanız için bir yol haritası hazırlayarak edinebilirsiniz.
  • Müşterilerin demografik özelliklerine göre, alternatifler yaratmanız hem geri dönüşlerinizi olumlu kılar hem de prestijinize artı değer sağlar. Bazı mağazalar özel müşterileri için en özenli parçalarını saklarlar. Çünkü müşterilerini tanırlar ve o parçayla o müşterilerin ilgileneceğini bilirler. Bu bir mücevher ya da bir takım elbise olabilir. Mesajların bu anlamda alternatiflendirilmesi veya direk olarak ilgili hedef kitleye gönderilmesi önem taşır.
  • Mobil pazarlama gerçekleri arasından bir diğeri ise, pazarlamacılarla uygulama geliştiriciler arasında uyum olması gerektiği yönünde. Örneğin, mobil uygulama pazarlamasında bir aplikasyon indirildikten sonra derin bir analiz gerektirir. Çünkü geliştirmelere devam etmek için aslında daha doğru yol almak için uygulamanızın başarısı birçok metrikle ölçülmeli. Bunun için faydalı programlar da piyasada mevcut.
  • Mobil medya gücünü herkese kanıtlamadı mı? Dijital reklamlar için her türlü mecrayı kullanmalı ve her yeniliğin sıkı takipçisi olmanız gerekir. Bu anlamda yapacağınız her girişim etkileşim olarak size geri dönecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir