Katalog Tasarımı Markalar İçin Eskimeyen Bir Yöntem

Kategori SEO Paylaşımları

Katalog Tasarımı

Dijital iletişim çağında basılı yayınların öneminin azaldığı düşünülse de dijital ortamı keşfetmemiş olan hala bir kitle mevcut. Tüm pazarlama stratejileri çoğunluğa hitap etmek adına gerçekleştirilir ancak geleneksellikten vazgeçmeyen bir kitlenin varlığını da yabana atmak doğru olmaz.

Bir ofiste, bir kuaförde, berberde ya da hastanede aslında farkında olmadığımız daha bir çok alanda birkaç resimle algımızı kavrayan broşürler ve kataloglar reklam açısından hiçte azımsanacak bir yer tutmuyor.

Kalite görsellerle desteklenen etkileyici cümleler, bir proje hakkında bahsedilen birkaç cümle insanlarda merak uyandırmak için neden etkili olmasın? Çevrimdışı pazarlama araçları olarakta bilinen kataloglar, bir pazarlama kampanyası ilerletirken müşterinin dikkatini çekmeyi amaç edinir.

Çünkü mesajını bir görüşte vermek durumundadır. Renkli, kaliteli görseller için grafik tasarım etkileyiciliği artırmak adına oldukça kullanılmakla birlikte katalog tasarımı için tetikleyici unsurlar seçilmelidir.

Bu tür araçlar ihtiyaçlar doğrultusunda bir ürün ya da kurumsal tasarım boyutunda kullanılabilirler. Tasarımınız olabildiğince sizi yansıtmalı ve markanızla, ürününüzle en üst seviyede örtüşmelidir.

Yapılan bir katalog çalışmasından sonra basım aşamasında da katalogda gösterilen özen gösterilmeli. Çünkü grafik tasarım ve kaliteli görseller konusu ne kadar önemseniyorsa baskıda da bununla ilgili bir takım sorunlar yaşamanın önüne geçmek için kaliteli bir basım tercih etmelisiniz.

Müşteri ziyaretlerinde, fuar gibi tanıtım topluluklarında ve daha birçok organizasyonda gözleri üstünüze çekmek için işe bir katalog ya da broşür dağıtarak başlayabilirsiniz. Böylece bir sunum için konuşmaya başladığınızda ilgi tamamen broşürlerinize yani markanıza ve ürünlerinize yönelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir