Instagram Hesabından Etkileşim Artırma Önerileri

Kategori SEO Paylaşımları

Instagram Hesabından Etkileşim Artırma ÖnerileriGünümüzde Instagram hesabı denildiğinde akla ürün tanıtımları, pazarlama ve görsellik geliyor. Aslında görsel paylaşımların ön planda olduğu bu platform sağladığı imkanlarla dijital pazarlamaya destek veriyor. Neredeyse her blogger bir instagram hesabına sahip. Binlerce makyaj ürünü influencerlar tarafından öneriliyor. Firmalar onlarla çalışmak için bir rekabet içinde. Dijital ortamda pazarlama yapmak için belli stratejilere sahip olmakta gerekiyor. En önemlisi de online itibara katkı sağlayabileceğinizi gibi bu platform prestijinizi yerlere bir de edebiliyor. Yorumlar, sorular, cevaplar, takipler ve beğeniler son olarakta hikaye özelliği ve canlı yayınlar. Hepsi kullanılası ve oldukça güçlü ögeler olduğu gibi hepsi etkileşimi ve geri dönüş sağlama aracı anlamına da geliyor. Sosyal medya pazarlamasını oldukça etkili hale getiren bu özellikler sayesinde markalar artık bu platform üzerinden takip ediliyor. Influencerlar belli aralıklarla yaptıkları canlı yayınlarla takipçi sadakati sağlıyor; hesaplarını güncel tutuyor ve bu yolla başka kanallardaki hesaplarına da ziyaretçi çekiyor. Tüm bunların getirisi de yabana atılmayacak kadar önemli bir değer taşıyor. İşte tüm bu nedenlerle instagramda etkileşim artırma yolları başlığı altında size öneriler sunmak istedik:

  • Eğer kişisel bir hesabınız varsa net yüz hatlarına sahip olduğunuz yakın fotoğrafların genel fotoğraflardan daha çok etkileşim aldığını bilmelisiniz. Ancak bir marka hesabı söz konusuysa canlı renkler ve özgün içeriklerin perçinlenmesi kullanıcıları cezbediyor.
  • Yaratıcı videolar hem kişisel hesaplarınızıdaki etkileşiminizi hem de marka etkinliğinizi büyük oranda artırabilir. Ancak bu noktada süreyi anlamlı kullanmayı ve markanızla uyumlu görseller barındırmayı önemsemelisiniz.
  • Düzenli olarak ancak sıkmadan içerik paylaşmak en bilinen sosyal medyada etkileşim artırma taktiğidir. Takipçileriniz sizden içerik paylaşmanızı beklerler. İşte bu yüzden hesabınızı güncel tutmaya özen göstermelisiniz.
  • Hedef kitlenizi yakalayabilmek adına en az 5 hashtag kullanmalısınız. Her paylaşım altına onlarca hashtag sıralamanıza gerek yok. Bu görsel anlamda hoş bir izlenim yaratmayacaktır.
  • Instagramın sunduğu efektleri kullanın. Bu, görsellerinize renk sağlayacak ve daha kaliteli görünmelerine yardımcı olacaktır.
  • Kişisel bir hesaba sahipseniz gönderdiğiniz paylaşımla ilgili arkadaşlarını etiketleyebilirsiniz. Bu daha çok etkileşim olarak size dönecektir. Ayrıca, ilginizi çeken görselleri beğenin ve bu görsellere yorum atın.
  • İstatistiksel uygulamalar sayesinde hangi fotoğrafınızın en çok beğeni aldığını görebilir. Profil durumunuzu analiz edebilirsiniz. Bu etkileşim sağlamak adına sizin için oldukça yol gösterici olabilir.
  • Lokasyon özelliğini kullanmanız fotoğrafınızın o lokasyonda çekilmiş diğer fotoğraflarla çıkmasına imkan sağlar. Bu noktada takipçi kazanmanız muhtemel. Bu da etkileşim anlamı taşıyan diğer bir faktör.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir