İngilizce SEO Nasıl Yapılır ?

Kategori SEO Paylaşımları

İngilizce SEO Nasıl Yapılır

Eğer ingilizce içerikli bir web siteniz var ise, Türkiye’den sitenizi yönetmek, hit alarak anahtar kelimelerinizi yükseltmek istiyorsanız site içinde meta etiketleri ingilizce kullanılmalıdır. Ek olarak, site yöneticisi araçlarından lokasyonunuzu yurt dışı olarak ayarlamalısınız. İngilizce SEO çalışması için ilk olarak Yurtdışı lokasyonlu bir hosting almanız da oldukça etkili olacaktır. Fakat ülke içi hosting almanız da ping süresini daha kısa tutacaktır. Bununla bağlantılı olarak backlink hiyerarşisi içinde yine yurt dışı lokasyonlu yabancı sitelerden destek almalısınız.

Bu aşamalardan sonra İngilizce SEO  işlemleri yapmak için türkçe sitelerde olduğu gibi özgün içerikler oluşturmalı ve tanıtım yazılarınızı sitenizi desteklemek üzere paylaşmalısınız. Kaliteli forum sitelerini saptayarak tanıtım yazılarınızı paylaşabilir ve kitlenizi büyütebilirsiniz. Buralardan backlink alabilir ve forum kullanıcıların sitenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta, sitenizin içeriği tamamen ingilizceyse türkçe bir makaleden backlink almak doğru bir adım olmayabilir. İngilizce sitelerden anahtar kelimelerinize yakın içerikli olanlardan backlink almak daha etkili bir yöntem olacaktır.

Konunun özü, bahsedilen temel noktalara ek olarak Türkçe seo çalışmalarını ingilizce olarak düşünüp kriterlere buna göre uygunluk göstermek üzere ilerleyebilirsiniz.

 

Yorumlar ve Cevaplar “İngilizce SEO Nasıl Yapılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir