Inbound Pazarlamaya Nasıl Giriş Yapılmalı?

Kategori SEO Paylaşımları

Inbound Pazarlamaya Nasıl Giriş Yapılmalı

Inbound marketing paylaşmak anlamıyla düşünülebilir olmakla birlikte bunu dünyayla yapmak demektir. Yani, yabancı fanatiklerde kazanmanıza yardımcı olur. İçerik oluşturma, müşteri yönetimi, farklı platformlardan pazarlama gibi konular bir araya geldiğinde ortaya satışlarda karlılık çıkması kaçınılmaz olacaktır. Bir pazarlama sorunu olarak ele alınabilen dönüşüm oranlarını artırmak için izlenmesi gereken bir yol haritası mevcut. Modern pazarlamanın bu pazarlama türü ile başladığını bilmelisiniz. Bu pazarlama türünde ise, paylaşmak esastır. Paylaşıma ortak olmanız için Inbound pazarlama adımlarını şu şekilde listeledik:

  • Doğru bir kurguyla hikayeni oluştur. Çünkü her markanın misyonuna uygun bir hikayesi olmalı ki stratejilerinin varlığı anlamlansın.
  • İlk tanışma ortamı olan internet siteniz alt yapı bakımından oldukça güçlü olmalı. Markanızla ilk etkileşimi bu yolla olan potansiyel müşteriniz sitenizde hiçbir zorlukla karşılaşmamalı.
  • Sitenize doğru hedef kitleyi çekebilmek için sosyal medya, seo ve blog yardımcı olarak aracılardır.
  • İçeriklerle belirli bir trafiği elde etmeye odaklanmalısınız. Bunu yalnızca web siteniz yoluyla yapmanız biliyorsunuz ki günümüz şartlarında asla yeterli değil. Farklı mecralar için farklı stratejiler düşünmelisiniz.
  • İletişim ve bunu sağlama yolları da oldukça önemli. Formlar e-posta adreslerini almak için kullanışlı bir yoldur. Bu noktada CTA butonları da işinize yarayabilir. Potansiyel müşterilerinize sizi takip edebilmeleri için de kolaylıklar sağlamalısınız. Örneğin, web sitenizden sosyal hesaplarınıza geçiş yapabilmeliler. Ayrıca, blog yazılarınızı paylaşabilmeleri oldukça önemli bir diğer konudur.
  • Hubspot gibi inbound pazarlama araçları kullanın. Çünkü her adımın başarısını ölçümlemeniz size ilerleyen adımlarda yol gösterecektir.
  • Tüm bunları sağlayarak ciddi bir kitle yakaladığınızda ki bu hemen olmayacaktır. Hazır hale geldiğinizde bir süre beklemelisiniz. Fark edilmek, takip edilmek ve bağlılık yaratmak için güncel kalmak ve beklemek şart.
  • Sonrasında müşteri memnuniyeti sağlamak için her zaman takipte olmalısınız. Gelen görüş ve önerileri dikkate almalısınız. Belli aralıklarla analizler yapmalı ve çözüm sunabilmek için işi bilenlerden fikir almalısınız.
  • Ve son olarak yine ölçümleme yapmalısınız ki kazandıklarınızı elinizde tutabilesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir