İlk Sayfada Çıkmak

Kategori SEO Paylaşımları

google-ilk-sayfa

Arama motorları gün içerisinde binlerce kez ziyaret edilen sitelerdir. Neredeyse tüm internet kullanıcıları bu siteleri ziyaret ederek arama yaparlar. Bu durum arama motorlarının internet sitelerine ulaşılması konusunda en önemli köprü olması sağlamaktadır. Bu sebeple de internet siteleri için önemi oldukça büyüktür. İnternet sitesi kuruluşundan itibaren tüm amaçlarını yerine getirmek için ziyaretçiye ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple de arama motorlarındaki sonuçlarda üst sırada yer almak oldukça önemlidir. Yapılacak arama sonrasında google ilk sayfalar içerisinde yer almak ziyaretçi artışını oldukça etkilemektedir. Yapılan aramalar sonrasında kullanıcılar ilk bir iki sayfadan daha fazlasını kontrol etmemekte. Bu sebeple de ilk sayfalarda yer almanın oldukça büyük bir önemi bulunmaktadır.

İnternet siteli ticari amaçla kurulduklarında veya bir hizmeti sunmak ile tanıtmak amacı ile kurulduklarında ne kadar fazla ziyaretçiye ulaşırlar ise o derece satışlarının artması mümkün olacaktır. Bu durumu işlek bir cadde üstünde dükkan açma örneği ile açıklayabiliriz. İnsanların ne kadar fazla olduğu yerlerde mağazalar açılırsa o kadar fazla insana hitap etmek ve satışların artması mümkün olacaksa, google ilk sayfalar içerisinde yer almakta bu derecede etkili olacaktır. Bu sebeple de kurumsal firmalarda dahil olmak üzere tüm internet sitelerinde bu amaç güdülmektedir. Bunun sağlanması konusunda da arama motorlarının belirlediği kriterlere uyumlu bir site oluşturmak oldukça önemlidir.

Ticari amacı olmayan ve paylaşım ile bilgi sunan sitelerde daha fazla kişiye ulaşmak ve reklam almak gibi durumlardan daha fazla yararlanmak için arama motorlarında üst sıralarda yer almak istemektedir. Bu durum o siteler içinde oldukça önemli olmakta. Bir sitenin google ilk sayfalar içerisinde yer alması site trafiğini oldukça arttıracak ve popüler olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple de paylaşım konusunda amaç yerine getirilmiş olmak ile birlikte, reklam konusunda önemli bir değer oluşturulabilecektir. Bu sebeplerden ötürü ilk sayfalarda yer almak her site için önemli olmakta. İlk sıralarda yer almak konusunda da seo çalışmaları oldukça önemlidir. Yapılacak seo çalışmalarında profesyonel ve tecrübeli bir çalışma yürütülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir