İçerik Optimizasyonu İçin SEO Araçları

Kategori SEO Paylaşımları

İçerik Optimizasyonu İçin SEO Araçları

Biliyorsunuz ki içerik üretmek SEO’un en önemli odağı. İçeriğin okunabilirliği kadar ulaşılabilirliği de önemli. Bu anlamda içerik optimizasyonu için kullanabileceğiniz bir çok tool mevcut. En iyilerden bazılarını aşağıdakiler gibi sıralayabiliriz:

 

  1. Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı

Hesap yöneticilerinin en sık kullandığı araçtır demek mümkün. Hem içerik üreticiler hem reklam verenler bu araçla yakından ilgilidir. Bu araçla arama ağı kampanyalarını planlayabilmenizin yanısıra anahtar kelime öngörülerine de erişebilirsiniz. Bununlada kalmayıp verdiğiniz bir anahtar kelime listesinin nasıl performans sağlayacağını bile bu tool size sunar. Kısaca, ücretsiz bir araç olan  Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı ile performansı net yeni kelime fikirlerin yakın olmanız mümkün.

 

  1. BuzzSumo

Türkiye’de yeni farkedilmeye başlasa bile verdiği sonuçların kalitesine diyecek yok. “Hangi konuda içerik yazarsam sosyal platformlarda daha çok paylaşılır?” sorusunun cevabı bu toolda gizli. En çok paylaşılan içerikleri inceleyerek bir strateji fikrine varabilmenizin yanı sıra rekabet içinde olduklarınızın içeriklerini de analize tabii tutmanız mümkün.

 

  1. Ahrefs Content Explorer

Bu servis, Buzz Sumo sonrasında geliştirilmiştir. Ahrefs, backlink analizi konusunda en iyi toolları geliştirmiş olmasının alt yapısıyla Content Explorer ile de kullanıcılardan tam not almıştır.

 

  1. HubSpot’s Blog Topic Generator

Bu tool, Türkçe dil seçeneği için önerilmese de anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra İngilizceye çevirip aracı bu şekilde kullanırsanız daha etkin fayda sağlayayabilirsiniz.

 

  1. Keyword Tool

İçerik geliştiriciler, bu aracı da oldukça sevdiler. Ücretsiz versiyonu uzun süre beta olarak yayınlandıktan sonra lisanslı hale geldi. İyi haber şu ki, ücretsiz sürümü de kullanabilmeniz hala mümkün. Dil seçeneklerinin çeşitliliği ve Türkçe’nin bunlara dahil olması Keyword Tool’u daha cazip hale getiriyor. “Google üzerinden arama yapılırken en fazla önerilen aramalar acaba hangileri?” cevabı merak ediyorsanız bu toolu denemeniz önerilir.

İçerik Optimizasyonu İçin SEO Araçları için en iyilerden 5 örnek sunduk. Eğer sitenize daha profesyonel bir SEO hizmeti vermek istiyorsanız bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.