Holistik (Bütünsel) SEO Nedir?

Kategori SEO Paylaşımları

Holistik (Bütünsel) SEO Nedir

Günümüzde arama motorları kullanıcı deneyimi kalitesini artırmak adına etkin çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları internet assessor olarak çalışan kişilerle beraber sürdürüyor. Böylece arama motoru botlarının algoritmalarının tek başına yeterli olmadığına ve insan gözüyle de işlem yapılması gerektiğine odaklanıyorlar.

İnsan algısının taklit edebilecek yetenekte olan arama motoru algoritmalarına alternatif olarak artık bütünsel seo geliyor. Geleneksel seo yaklaşımıyla kıyaslanınca holistik seo etkilerini daha uzun vadeye yayıyor. Geleneksel seo da backlink arama motoru odaklı oluşturulurken, bütünsel seo ile kullanıcı odaklı oluşturulabiliniyor. Anahtar kelimeler de bütünsel seo ile kullanıcı odaklı inşa edilebiliniyor. Geleneksel seo da kelime sayısı önemsenerek yüksek aranma hacminde yarar sağlamaya çalışma eğilimi mevcutken bütünsel seo ile kelime öbekleri kullanımıyla aranma hacmiden bağımsız olarak kullanıcıya aradığını vermeye odaklanılıyor. Ayrıca bütünsel seo ile arama botlarının ilgisini çekmeye yönelik içeriğe de ağırlık verilmiyor.

Sonuç olarak, holistic seo ile kullanıcı odaklı kitle artırma eylemi önemseniyor. Arama motoru algoritmaları ile örtüşmek adına yapılan seo çalışmaları yerine arama motoru algoritmalarından da faydalanılarak kullanıcıya istediğini verme yönünde bir eğilime gidiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir