Hit

Kategori SEO Paylaşımları

google-analytics

İnternet sitelerinin en büyük amacı daha fazla kişiye ulaşmak ve içeriklerini daha fazla kişi ile paylaşmaktadır. Bir internet sitesinin büyük ve popüler olması onu ziyaret eden kişi sayısı ile ölçülmektedir. Çok fazla ziyaretçi alan siteler daha büyük ve popüler sitelerdir ve amaçlarına ulaşmış durumdadır. Bunun tespit edilmesi konusunda da siteye giren ziyaretçilerin sayılması gerekecektir. Bu işleme hit denmektedir. Bir internet sitesinin ziyaret edilmesi sayısı hit olarak ifade edilir. Bu hitler farklı şekilde ve farklı zamanlarda hesaplanabilir. Hepsinin farklı isimleri ve özellikleri bulunmaktadır. İnternet sitelerinin hitlerini yani siteyi ziyaret edenlerin sayıları hesaplayacak farklı araçlarda bulunmaktadır. Bunlardan en popüleri Google Analytics olmakta. Özellikle seo çalışmalarında Google’ın araçları çok fazla kullanılmaktadır. Oldukça güvenli olan bu araçlar sayesinde doğru hesaplamalar yapılabilmektedir.

İnternet sitelerinin ticari veya bilgi paylaşımı amacı ile kurulmuş olması daha fazla kişinin ziyaret etmesini sağlamak amacından uzaklaştırmamakta. Her internet sitesi daha fazla hit almak için çalışmalar yürütmekte. Bunun için yapılan seo çalışmaları yanında ilk aşamada internet sitenin fikri ve projesi konusunda bu çalışma yapılmaktadır. İyi bir çalışma ile ortaya çıkan sitelerin hitleri de yüksek olmaktadır. Bunun yanında yapılacak seo çalışmaları ile site hit sorgulama yöntemleri ile sitenin durumu ortaya çıkartılmakta ve bu hitin artması konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Yapılacak seo çalışmaların asıl amaçlarından birisi de site trafiğini ve hitini arttırmaktadır.

Bir internet sitenin oluşundan sonra ilk günden itibaren site hiti incelenmelidir. Sürekli olarak alınacak raporlardaki detaylar sorgulanmalı ve sitenin geliştirilmesi gereken yerleri tespit edilmelidir. Bu sayede gerekli seo çalışmalarının yönü tespit edilebilir ve bu konuda geliştirmeler yaparak sitelerin başarıya ulaşması sağlanabilir. Yapılacak seo çalışmalarında site hit öğrenme konusunda farklı araçlar kullanılabilir. Bu araçlardan farklı zamanlarda ve farklı nitelikteki hit bilgileri edinilebilir. Bu araçlar ile sitelerin anlık hitleri, tekil hitleri ve çoğul hitleri öğrenebilir. Bu sayede de sitlerin daha gerçekçi şekilde durumu görüntülenir. Hitler ile ayrıntılı olarak gelen kaynaklar ve hangi araçlar ile sorgulamaların yapılarak geldikleri de öğrenilebilir.

SEO Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.