Heading Tags Nedir

Kategori SEO Paylaşımları

heading-tags-etiketler-h1-h2-h3-h4-h5-h6

Web sitelerinin oluşturulması sırasında sayfaların ve içerisinde bulunan içeriklerin oluşturulmasında başlık, alt başlık ve metinlerin yazı boyutları farklı olmaktadır. Bu boyut farklılıkları heading tag ile yapılmaktadır. Tüm internet sitelerinden 6 adet farklı boyutta heading tag bulunmaktadır. Bunlar birden altıya kadar hiyerarşik bir sırada gitmektedir. 1 en büyük boyuttaki yazı 6 ise en küçük boyuttaki yazı olmaktadır. Sitelerde <h1> </h1> şeklinde yapılmakta ve arasına metin yazılmaktadır. Seo konusunda oldukça önemli bir durumdur. Başlık olarak bilinen bu taglara anahtar kelimeler doğru şekilde yazılmalıdır. En büyük boyut olan h1 sözcük açısından en az olan olacaktır. Sonrasından gelen h2 veya h3 bir alt başlık olarak daha fazla sözcük ifade edecektir. Sonrasında ise h4, h5 ve h6 tercihleri ile metinler yazılabilmektedir. Bunlar ile oluşturulan metinlerin içerisinde anahtar kelimelerin doğru düzgün şekilde geçmesi önemlidir.

İnternet sitelerinin oluşturulmasında sayfalardaki başlıklar ve metinler ile alt başlıkların yazılmasında heading tag kullanılmaktadır. Yazı büyüklüklerinin belirlendiği bu taglar ile internet sitesinin görünümü de oldukça değişmektedir. Web sitesinin oluşturulması h1 veya h6 seçilmesi tamamen görsel olarak belirlenmektedir. Ancak seo konusunda en büyük olan önemli olandır. Bu sebeple yazı boyutu büyük olanların fazla küçük olanların az sözcük içermesi hem görsellik hem de seo konusunda sorun yaratabilir. Bu konuya dikkat edilmesi önemlidir.

Yapılacak seo çalışmalarında detaylı bir şekilde heading tag konusunu incelemek ve düzenlemek gerekmektedir. Webmasterların siteleri oluştururken kullandıkları taglar sonrasında içerik elenirken de kullanılmaktadır. Bu sebeple düzenli olarak bunlara ihtiyaç duyulabilecektir. Seo konusunda başarının sağlanması için içeriklerin kaliteli ve anahtar kelimelerin doğru seçilmesi yanında içeriğin fiziksel olarak oluşturulması konusunda da dikkatli ve özenli olunmalıdır. Bir içerikte başlık, alt başlık ve metinlerin nasıl oluşturulacağı ve onlara nelerin yazılacağı konusunda titiz bir çalışma yürütülmelidir. Seo konusunda bir başarı elde edilmek isteniyorsa site ile alakalı her konuda titiz ve ciddi çalışmalar yürütülmeli. Bu konuda profesyonel ve tecrübeli bir seo desteği alınması önemli bir avantaj yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.