Google’ın Seo için Yeni Özelliği

Kategori SEO Paylaşımları

googlein-seo-icin-yeni-ozelligi

Artık alışveriş sonuçları için arama yapmanız mümkün kılınıyor. Bu anlamda e-ticaret amaçlı, ürün karşılaştırmaları aramalar yapabileceksiniz. Bu yeni Google seo özelliği sayesinde fiyat karşılaştırma siteleri bir süre daha arama sonuçlarıyla ticari varlıklarını sürdürecek olsada sonlarının göründüğü açıkça ortada.

Seo bugün ve gelecek için odaklandığı alanların zaman zaman işaretlerini vermekte. Bunlar e-ticaret odaklı seo, bilgi odaklı seo ve tabiki ziyaret odaklı seo. Kullanıcılar genellikle arama motorlarını kullanım gereklerine göre bu amaçlar altında toplanıyor. Google gelecekteki özellikleri için bu kategorileri oldukça önemsemekte.

Genelde Google yeni özelliklerini dışarıya bağlı açar; kendini yeterince güçlü hissettiğinde ise, bağımsız olarak varlığını sürdürmeye devam eder. Kullanıcı davranışları ve alışkanlıkları üzerine oldukça eğilmiş olan bu arama motorunun e-ticarete özel gelişmiş bir özellik sunmasıda kaçınılmazdı.

Peki kıyaslama sitelerinin sonunu getirecek olan bu özellik nasıl hizmet sunuyor? Google’da bir arama yaptığınız zaman bir alışveriş sekmesi ekleniyor ve alacağınız ürün için kıyaslama yapmanız mümkün kılınıyor. Üstelik, farklı alternatifler sayesinde aramanız için filtreleme de yapabileceksiniz. Yani Google alışveriş sekmesine gelerek anahtar kelimeyi giriyorsunuz. Bütçe aralığı seçiyorsunuz ve tüm vitrin karşınıza geliyor. Bu durumda Google alışveriş arama özelliği, e-ticaret siteleri için yeniden yapılandırılması gereken seo anlamınada geliyor.

Google alışveriş özelliklerinden birkaçı ise şöyle:

  • Bu özellik kullanıcı bir ürün listesine tıkladığında Google’a gönderdiğiniz listeyle aynı olan bir ürün teklifini açılış sayfası aracılığıyla sunar.
  • Kullanıcı açılış sayfanıza ulaşınca geri ok yönlendirmesine tıklayarak ürün listelemenizi tıklamış oldukları sayfaya ulaşabilir.
  • Google alışveriş, ürün listelemeleri için açılış sayfasındaki bilgileri kullanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir