Google Toolbar Nedir ?

Kategori SEO Paylaşımları

google toolbar

İnternet sitelerinin ziyaret edildiği browser üzerindeki bir eklenti olan google toolbar ile birçok farklı özelliği browser üzerinde kullanmaya izin vermektedir. İnternet sitelerinin aranması ve görüntülenmesi konusunda browserlardan aram motorunun sayfasına girilmesi ve oradan aramaların yapılması yerine toolbar ile kolay bir şekilde browser üzerindeki yerden arama yapılabilmektedir. Bu durum kullanıcılar için oldukça önemli bir özellik olmakta. Bunun yanında arama sonucundan sonra açılan web sitesi içinde çeviri gibi özelliği kolayca kullanma olanağı tanımakta. Bu durumda kullanıcılar için büyük bir avantaj saylıyor. Bunun yanında Google ile alakalı olarak Google plus üzerinden sitelerin, sayfaların ve içeriklerin kolayca paylaşılması da bu uygulama ile mümkün olmakta.

Kolay bir şekilde internet üzerinden indirilecek bir eklenti olan google toolbar ücretsiz bir program olmaktadır. Bir kere indirildiğinde browser ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Araç çubuğunun üzerinde bulunan simgeleri ve arama bölümlerinin de düzenlenmesi de bu program ile yapılabilmektedir. Arama motorlarının çok fazla kullanılıyor olması ile çok daha hızlı bir şekilde arama yapılmasını sağlayan bu uygulamalar internet kullanıcıları tarafından çok kullanılmaktadır. Kolay bir şekilde browser açılınca bir sayfa açmadan arama motorunda arama yapılması önemli bir kolaylık sağlamakta bunun yanında açılan siteler ile alakalı olarak da birçok farklı bilgi alınması ve paylaşım yapılması gibi özelliklerde bu uygulama içe mümkün olmaktadır.

Bazı uyumlu browserlara ve sürümlere eklenebilecek olan google araç çubuğu ile internet sitelerinin pagerank değerlerini görmekte mümkün olabilmektedir. Bu konuda farklı sitelere girmek ve farklı uygulamalar indirmek zorunda kalmadan kolay bir şekilde sayfaların pagerank değeri görüntülenebilmekte. Bunun yanında trustrank değerleri de aynı şekilde görüntülenmektedir. İnternet sitelerinin çok daha kolay bir şekilde aranması, bulunması ve ziyaret sırasındaki sorunların ortadan kalması konusunda bu araç çubuğu kullanılabilmektedir. İnternet sitelerinin Google arama motoru ile uyumlu olma konusundaki yarışları sebebi ile bu araç çubuğu birçok internet sitesi ile de uyumlu olmaktadır. Kolay bir şekilde internette arama yapılması ve siteler hakkında bilgi alınması yanında sitelerin ve içeriklerin paylaşılması bu araç çubuğu ile mümkün olmakta.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.