Google Reklam Gösterimleri İçin Yeni Özellikler

Kategori SEO Paylaşımları

google-reklam-gosterimleri-icin-yeni-ozellikler

  1. Öncelikle Google reklam gösterimleri için google hesabı kullanımına olanak tanınacak ve daha çok bilgiye erişme imkanı sunulacak.
  2. Google search ve haritalar kullanıldığı zaman oluşturulan verilere “Hesabım” alanından erişilebilecek. Bu sayfadan “Etkinliğim Git”e tıklayarak web ve uygulama etkinliği sayfasında oluşturulan verilere ulaşabileceksiniz.
  3. Google reklam yeni özellikler arasında giren bir başka konu ise, google ile iş birliği içinde olan whatsapp gibi uygulamalardan gelen verilere de erişebilecek olmanız.
  4. Google alakalı reklam gösterimleri geliştirmek için bu verileri yön alarak karşınıza daha ilgili reklamların çıkmasını sağlayacak.
  5. Ayrıca hangi verilerinizi paylaşacağınız konusu tabiki size kalmış. Hesabım> Kişisel Bilgiler ve Gizlilik> Google Etkinliğinizi Yönetin> Etkinlik Kontrollerine Git yönergesi ile kişisel ayarlarınızı sınırlandırabilirsiniz. Sınırlandırabileceğiniz alanlar arasında Web ve uygulama etkinliği, google arama geçmişi gibi verileriniz mevcut olacak.
  6. Gelen güncelleme bildirimiyle kullanıcılar tarafından oluşturulan verilerin kullanımıza izin tanımış olacaksınız. Bu yolla google alakalı reklam gösterimleri için verileri kullanarak karşınıza etkili ve alakalı olduğunu ön gördüğü reklamları çıkartacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir