Google Phantom 4 Algoritma Güncellemesi

Kategori SEO Paylaşımları

Google Phantom 4 Algoritma Güncellemesi

Phantom algoritması kullanıcı deneyimi ve içerik kalitesini odak alır. Bir web sitesini ziyaret eden kullanıcının davranışlarını yani site içi hareketlerini takipleyerek kaliteyi artırmak bu algoritma için ilk plandadır.

Phantom güncellemesi ile ilgili geliştirilmesi beklenen noktalar; reklam ve içerik yerleşimi, kullanıcı sorgusuyla biçimlendirilemeyen anahtar kelime konumlaması, sayfa tasarımı ve 404 hata sayfası. Bunlarla ilgili reklam kullanım oranına ve içerik kullanım oranının dengesi algoritma tarafında incelenecek. Çok fazla reklam iki cümle içerik yanlışlığı bu yolla azaltılma yoluna sokulacak ve kalite artırma amaçlanacak. Devamında, anahtar kelimelerin konu ilişkili olması durumuna el atılacak. “Elma” ararken “Bilgisayarın temelleri” başlıklı bir içeriğe rastlamak günümüzde bile mümkün. Sayfa tasarımı konusuna ise, biraz kullanıcı gözüyle bakmakta fayda var. Son konu ise, web sitelerinde sayfaların trafiği azaltmasıyla ilgili. Bu durumdan link tarfiğide oldukça olumsuz etkilenebilir.

Özetle, Phantom kalite güncellemesi kullanıcı deneyimlerini takip ederken site alt yapısını inceleyecek ve sunulan reklam sayısını içerikle dengeleyecek bir yolda olacak. Ek olarak, mobil uyumluluk, yükleme hızı, sosyal medya hareketliliği gibi web sitenizin kalitesini doğrudan etkileyen faktörlere dikkat çekerek performans artırılması hedeflenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.