Google Adwords Shop The Look Nedir, Nasıl Çalışır?

Kategori SEO Paylaşımları

google-adwords-shop-the-look-nedir

Shop the look, Google’ın yeni reklam formatının adı. Yeni Google Adwords reklam modeliyle, örneğin bir siyah elbise araması yaptığınız anda Google’da o siyah elbiseyle birlikte onun tamamlayıcılarını da göreceksiniz. Yani elbisenin kombinlenmiş şeklini.

Bu ürünlere ait hem fiyatları hem de ürünlere ulaşabileceğiniz internet sitelerini ayrı ayrı görebileceksiniz. Buna neden gerek duyuluyor sorusunu ise cevaplamak tahmin edersiniz ki oldukça kolay. Artık bu konudaki fikir paylaşımları WhatsApp’tan uçuşan fotoğraflarla yapılıyor. “Bunu mu alsam yoksa bunu mu?” fotoğraflarından bir alışverişte onlarca atılıyor. İşte bu desteğin gerçek hayatta olduğu gibi web üzerinden olmasının rağbet göreceği umuluyor.

Google’ın kullanıcı deneyimini pozitif yönde artıracak çalışmalara verdiği önemi biliyorsunuz. Bu araçta görüntülü reklamlar ve google alışveriş reklamları gibi hizmetlere eklediği bir yenisi. Bu sayede ilerleyen zamanlarda moda bloggerlarının kendi anlaşmalarını yaptığı günleri göreceğimiz kesin.

Google adwords shop the look reklam özelliği Google reklamlarına benzer şekilde tıklama başına ücretlendirilecek. Yeni google adwords reklam özelliği şu ara sadece Amerika’da mobil cihazlarda test ediliyor. Kısa zamanda tüm dünyada kullanılır hale gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.