Facebook, Caffe2Go

Facebook’un Yeni Özelliği Caffe2Go

Kategori SEO Paylaşımları

Facebook'tan Yeni Uygulama

Facebook  özelliği olan Coffee2Go duyrusu yakın zamanlarda gerçekleştirildi. Yeni platform, deep learning yani derin öğrenme özelliği taşıyor. Aynı zamanda ilk mobil öncelikli olan bu özellik sayesinde kullanıcılar fotoğraflarını ve videolarını sanat eserlerine dönüştürebilecek.

Akıllı telefonlarıyla her bir fotoğraf bir Picasso ya da Van Gogh çalışması gibi olabilecek. Stil Transferleri isimli bir süreç ile fotoğraflara veya videolara eklenen efektler perçinlenecek ve ortaya muhteşem bir sanat eseri çıkacak. Özetle, bu özellik piksel yakalama, işleme ve analiz etme yeteneklerini gerçek zamanlı olarak mobil platformlardan sunacak.

 Fotoğrafları Sanat Eserine Dönüştüren Yapay Zeka

Daha iyi olansa, Facebook yapay zeka platformu Caffe2Go yüz tanıma, ses tanıma ve skype görüşmelerinin başka bir dile tercümesini gerçekleştirebilecek nitelikte. Bu teknoloji iletişim etkileşimini artırmayı hedeflemekle birlikte sinirsel ağlar yardımıyla stil transferlerinin yapılmasına da olanak veriyor.

Başka bir duyum ise, bu teknolojinin çok yakın zamanda yüz ifadelerini tanıyarak bunlara hisleri yönünde ikonlar eklemeye imkan verebileceği. İlk olarak İrlanda’da kullanıma sunulan sanal gerçeklik konusuna katkı sağlayacağı kaçınılmaz sayılan Caffe2Go, İrlanda’nın hemen ardından Amerika’da kullanıma sunulacak.

Facebook, Caffe2Go

Dünya genelinde Facebook’un sanal gerçeklik özelliği ne zaman sunulacak? sorusu ise, cevaplanmak için biraz daha bekleyecek gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.