Facebook’un Bitmeyen Yenilikleri

Facebook’un Bitmeyen Yenilikleri

Kategori SEO Paylaşımları

Facebook’un Bitmeyen Yenilikleri

Her yeni gün sosyal platformlarda bir yenilik duyuyoruz. Tam birine alıştık derken yanına bir yenisi daha ekleniyor. Çünkü artık herşey kolay tüketiliyor. Dünya devleri tabi ki bunun farkında. Olabildiğince çok çalışarak her alanda gelişmek isteyen platformlardan biride şüphesiz Facebook. Bitmeyen yenilikleriyle Facebook belli ki bir algı yaratmaya çalışıyor. Eklenen uygulamalar ve gelen yenilikler sayesinde bunu başarıyor.

En son çıkardığı özellik olan Facebook market özelliği, e-ticaret sitelerinin sonunu hazırlayabilir. Alışveriş için oluşturulan hedef gruplara verdiği “Satın Al” özelliğiyle ticareti en kolay hale getirdiğini gösterdi. Bu durum ürünlerin satışı üzerinden komisyon ve reklam geliri anlamına da gelir. Özetle, Facebook güç bende diyor. Instagram ile güçlendi. Şimdilerde blog kavramını içine alıyor. Son yenilikle de e-ticaret sitelerine meydan okuyor. Ayrıca yeni nesil teknolojilere yaptığı yatırımların uzantılarını da çok geçmeden görecek gibiyiz. Kullanıcı analizini hat safhada önemseyen ve yapan Facebook, kullanıcılarının içerik yerine görselden etkilendiğini en hızlı anlayanlardan.

Görsel yerine videoları tercih etmelerini de tabi ki kaçırmadı. Bu anlamda yaptığı dönüşümle yine dünya devlerinden olan Youtube’a rakip olma yolunda. Facebook yenilikleri, bu dönüşümü izlerken video odaklılığı kaybetmedi ve GIF özelliğini öne sürdü. Sizce de facebook internetin herşeyi olma yolunda değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.