Etkili Mobil Seo Nasıl Yapılır?

Kategori SEO Paylaşımları

Etkili Mobil Seo Nasıl Yapılır

Yeni dönem seo teknikleri arasında bulunan mobil seo çağın gerisinde kalmamak adına oldukça önemli bir konu haline geldi. Google’ın bu konuyu getirmiş olduğu nokta, web sitesi sahiplerini mobil çözümler sağlamaya yönlendirdi. Her internet kullanıcısı potansiyel müşteri anlamı taşımakla birlikte bu oranın mobil aramayı karar verme aracı olarak kullanıyor olması web sitelerini de mobile uyumlu hale gelmeye zorlayan bir diğer etken oldu. Seo’ da yeni bir devrin başladığına işaret niteliğinde olan ise, Google’ nin mobil uyumlu olmayan web sitelerine uyarı gönderirken mobil uyumlu siteleri ise, Google kullanıcılarına etiketlemesi. İşte tüm bunlar göz önünde bulundurularak etkili mobil seo yapmak için ihtiyacınız olan maddeleri listeledik:

  • Planlı ilerlemek çalışmalarınızın sonrasını da kontrol edebilmeniz adına oldukça önemli. Plan için ilk sırada yer alan ise, stratejiler. Mobilden gelen ziyaretçilerinizin beklentilerini ve yaşayabileceği sorunlara çözümleri kapsayan stratejiler belirlemeniz süreci kolaylaştıracaktır.
  • Analiz araçlarından faydalanmak ziyaretçilerinizin karşılaştığı sorunları anlayabilmek adına diğer bir adım.
  • Mobil uyumlu web sitesi için karar vermeniz gereken bir başka konu ise, Responsive design ya da subdomain olmak üzere ayrılmakta. Uzun vade için daha uygun olan responsive tasarım.
  • Web sitenizin açılış hızı daha ziyaretçileriniz gelir gelmez kaçmasınlar istiyorsanız oldukça önemli. Kötü bir açılış hızına sahipseniz oldukça fazla ziyaretçi kaybetmeyi göze almışsınız demektir.
  • Navigasyon menüler arasındaki tasarım, kolay kullanım ve aranana ulaşılabilirlik faktörleri de kullanıcıların sitenizde kalma süresini etkileyecektir. Sade, kullanışlı ve kullanıcıyı zorlamayacak navigasyon tasarımıyla sitenizden verimlilik sağlayabilirsiniz.

Hızlı gelişen teknoloji maddelerde geçen parametreleri mutlaka artıracaktır. Hem çağın takipçisi olmak hem de yeniliklerle güncel kalmak sizi rekabette öne çıkarır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir