En İyi Seo Araçları

Kategori SEO Paylaşımları

En İyi Seo Araçları

Dijital pazarlama ve seo için piyasada oldukça fazla araç var. Gün geçtikçe seo araçları sayısı da artacak. Bu araçlar sayesinde zamandan, maliyetten ve enerjiden tasarruf etmeniz mümkün. Üstelik bu araçların kullanımıyla web sitenizin trafiğindeki sıkışmaya da tanık olacaksınız. Çünkü gelişmeniz yönünde sürekli takip ve ilerleme gösteriyor olacaksınız. Sizlere sonuçlarına inandığımız birkaç tooldan şöyle bahsetmek isteriz:

  • SemRush

Bu tool, sitenizin durumundan haberdar olmanızı sağlar. Organik arama, ücretli arama ve backlink kaynakları gibi birçok veriye bu platform sayesinde ulaşmanız mümkün. En önemli özelliklerinden biri sayılabilecek olan ise, rakip siteleri yani internet sitenize benzer siteleri de size sunuyor olmasıdır. Bu rekabette kalmak için yerinizi bilmenize ve geliştirmelerinizi bu yönde yapmanıza oldukça yardımcı olacak bir özelliktir. Başka bir kullanım alanı ise, hedef kelimelerin sıralamasını takip edebilirlik yönünde.

  • Ahrefs

En iyi backlink denetlemesi ve araştırması için bu platformu tercih edebilirsiniz. Bu araç backlinkler konusunda sağladığı kapsamlı bilgi sayesinde piyasa birçok rakibini geride bırakıyor. Ayrıca en iyi seo araçları arasında da yerini alan Ahrefs sayesinde bir sitedeki referans alan adı sayısı, link yetkisi, sitede zaman içindeki backlink değişimi gibi bilgileri sağlamanız mümkün. Ahrefs ile benzer özellikler gösteren başka bir araç ise, Majestic’tir.

  • Yoast SEO

WordPress için kullanılan birçok seo eklentisi mevcut ancak son zamanlarda en çok kullanılanlardan birisi de Yoast SEO. Basit, verimli ve en önemlisi ücretsiz seo aracı olan bu tool, sayfa üzerinde yapılacak ayarlamaların temel özelliklerini en basite indirgemekle kalmıyor görsellerinizi optimize etmenizi, içeriğinizin anahtar kelime yoğunluğunu kontrol etmenizi sağlıyor. Sunduğu başka bir özellik ise, Google Webmaster’a gönderebileceğiniz bir site haritası hazırlıyor olması.

  • Deep Crawl

Site içi optimizasyon denetimi için oldukça kullanışlı olan bu araç, yinelenen içerikleri, başlıkları ince ince kontrol altında tutuyor ve bu yönde performans düşürücü etmenleri ifşa ediyor.

  • SpyFu

Rakiplerinizin reklam stratejilerini takip edebilmenizi sağlar. Rakip analizine odaklanmakla birlikte kontrolünü gerçekleştirdiğiniz raporları indirebilmenize de olanak sağlar.

  • GT Metrix

Bu araç hem sitenizin hızını artırmaya katkı sağlayacak hem de size oldukça faydalı bir tablo sunacak. Bu tabloyla sizi karşılaştıracak olan sitenizin ne hızda yüklendiği bilgisini veren bir rapordur.

  • Long Tail Pro

Genellikle pazarlamacıların ve bloggerların kullandığı bir araştırma aracı demek mümkün. Oldukça deneyimli bloggerların tavsiyelerinden biri olan bu araç, kazanç getirecek anahtar kelimeleri tespit edebilme yeteneğine sahip. Tabiki sunduğu kelimeler sınırlı sayıda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.