E Ticarette Başarılı Olmanın Altın Kuralı SEO Çalışması

Kategori SEO Paylaşımları

E Ticarette Başarılı Olmanın Altın Kuralı SEO Çalışması

Günümüzde birçok firma ürün veya hizmetlerini internet oramı üzerinden müşterilerine sunmaktadırlar. Yeni müşteriye ulaşmada yapılması gereken en öncelikli işlem seo çalışması olacaktır. Profesyonel anlamda yapılan bir seo çalışması sizi lider konuma yükseltecek ve bu durumda kar marjınızın olumlu olarak artmasına olanak sağlayacaktır. Bunun için seo konusunda web sitenize eklentiler yüklemeli ve bu konuda profesyonel bir destek almalısınız. Belirlediğiniz anahtar kelimelerde yükselmek istiyorsanız bunun için web sitenizin alt yapısını da kaliteli bir şekilde oluşturmanız gerekir. Bu sayede başarı oluşacaktır. Google de ilk sıralarda çıkmak firmanızın kurumsal imajı ve kar marjı açısından önem taşıyacaktır.

Seo Konusunda Yapılması Gereken İşlemler

Site içi ve site dışı seo çalışmasına başlamadan önce profesyonel bir araştırma yapmanız gerekir. Hedeflediğiniz anahtar kelimelerin aranma hacmi ve rakiplerinizin analizlerini yapmalısınız. Yanlış seçilen anahtar kelimeler size hiçbir yarar sağlamayacağı emeğinizin de boşa gitmesine neden olacaktır. Bunun ilk aşamada araştırmaya öncelik vermelisiniz. Daha sonra bulunduğunuz alan ile ilgili anahtar kelimelerin aranma hacimlerini bulmalısınız. Bunun için Google’nin sunduğu ücretsiz seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Blog Siteniz İçin Anahtar Kelime Seçimi

E ticaret sitenizin bloğu için seçeceğiniz anahtar kelimelerin uzun olması işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Ayakkabı kelimesini anahtar olarak seçmek yerine ucuz ayakkabı nereden alınır anahtar kelimesi aramalarda daha etkili olacaktır. Yapılan araştırmalarda uzun kuyruklu anahtar kelime arama oranı daha yüksektir. Bunun için bu ayrıntıya mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

Mobil Uyumlu Site

Günümüzde akıllı cep telefonlarının yaygın olmasından dolayı sitelerin mobil uyumlu olması gerekir. Mobil uyumlu olan site üzerinden de satış yapabilirsiniz. Bunun için sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz yararınıza olacaktır.

Site Hızı

Sitenin hızlı olması hem Google hem de kullanıcı açısından büyük önem taşır. Bunun için sitenizi hızlandırmalısınız. WordPress tabanlı bir siteniz mevcut ise eklentiler kurarak hızlandırma işlemini yapabilirsiniz. Hızlı açılan bir sitede kullanıcı sıkılmayacak ve daha fazla duracaktır. Bundan dolayı bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir