E-ticarete Sıfırdan Başlamak için Atılacak Adımlar Nelerdir?

Kategori SEO Paylaşımları

E-ticarete Sıfırdan Başlamak

Online satış yapmaya başlamak için önerilen birçok yol ve yöntem tabiki mevcut. Biz bu süreci 5 adımda topladık.

  1. Öncelikle satacak ürünleriniz olması ve bir web sitesiyle hemen işe başlamanız mümkün değil. Durum böyle başlasa bile bu şekilde ilerleyebilmeniz mümkün olmaz. Kendinizi pazarda seyyar bir satıcıymış gibi düşünmelisiniz. Her ürün için yapacak açıklamalarınızı özenle belirlemelisiniz. Ürünlerinizi sattıkça kazandığınız geliri yeni ürünlere yatırım için kullanmalısınız. Ürünlerinizi satmak için yapacağınız fiyatlandırmalar, başlıklar, kategoriler ve daha fazlası hakkında öğrenmeniz gerekenler konusunda bilgi sahibi olmadan sonrası olmayan kör adımlar atmayınız.
  2. E-ticarete başlamak için atılacak adımlar listemizin ikincisinde, mağaza kiralamak var. Yani ilk adımı geçtiysek artık ürün yönetimini en doğru şekilde öğrenebileceğiniz adıma geçmelisiniz. İlk başlarda kolay görünen süreç satışlarla büyüdükçe karmaşık hale gelecektir. Bunu yönetmek başlı başına bir iş olacağı için doğru planlar yapmalısınız. Bu süreçte kendinize ait bir web sitesi edinerek buradan ziyaretçileri mağazanıza yönlendirebilirsiniz. Sosyal platformlara adım atmanızla müşterileriniz oluştukça görüş ve şikayetleri de olacaktır. Artık yolunuza görüş ve şikayetleri dikkate alarak yön verme vakti.
  3. Ürünler, müşteriler ve belli seviyede satışlar mevcuttaysa bir sonraki adım için hazırsınız. Ancak mağaza açmak için kendinizi yeterli hissetmiyorsanız, sizin için başka bir seçenek daha var. Mağaza içlerinde ürünlerinize yer bulabilirsiniz. Yani ürün sizden alınır; ödeme kasada yapılır ancak sonrasında paranızı alabilirsiniz. Bu durum reklam ve tanıtım içinde önem teşkil edecektir.
  4. Herşey tamam artık bir mağaza için kendinize güveniyorsunuz ancak tabela nasıl koyulacak? İçerideki tasarım ve düzen nasıl planlanacak? Vitrin nasıl oluşturulacak? Anında kafanızda binlerce soru işareti oluşuyorsa, hazır yazılımlar imdadınıza yetişecektir. Bu durumda seçilen her yolda reklam ve tanıtım gerekecektir. Sorumluluğunuz bu adımla oldukça katlanacaktır.
  5. Mağazanızı bir şekilde oluşturdunuz ancak yeterince tatmin olamadınız. Satışlarınızın düşüşü de buna eklenince artık kendi çözümlerinizi üretmek için yollar açmaya bakmalısınız. Bu adım yalnız gerçekleştirmek zorunda olduklarınız yüzünden aslında en zor adım. E-ticarete sıfırdan başlamak sizi bir noktaya taşıdı ancak artık işletmenizin kaderini yalnız belirleyeceksiniz. Bu noktada doğru iş ortakları veya işi bilen kişiler araştırmak ve seçmek oldukça önemli. Tüm deneyimlerinizi bir bütün haline getirerek kullanmaksa bir sonraki işiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.