Dijital Pazarlama Stratejinize Yön Veren Ücretsiz Araçlar

Kategori SEO Paylaşımları

Dijital pazarlama stratejileri küçük firmalarda iyi bir çıkış yakalamak için önemliyken büyük firmalarda da getirileri korumak ve artırmak adına ciddi bir konudur. Her firma her zaman dijital pazarlama için iyi bir bütçe ayıramayabilir. Bu noktada ücretsiz araçlar stratejilerinizi destekleyebilmeniz için yardıma koşuyor. İşte o araçlardan bazıları:

  • SEO’nun girişiminize sağlayacağı katkıdan bahsetmemize gerek bile yok. İnternet sitenizin performansını izlemenize ve geliştirmenize olanak sağlayan araçlar; UberSuggest, SemRush, Adwords Keyword Planner, Yoast. Bunlar anahtar kelimelerinizi belirlemenizde size yön veriyor olmasının yanı sıra hedef anahtar kelimelerin performansını değerlendirmenize de yardımcı olur.
  • Google Analytics sitenize gelen ziyaretçilerin davranışlarını izlemenize yarayan etkili bir araç. Verileri sayesinde sitenizle ilişkili bir çok konuyu değerlendirebilir ve sitenizi daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
  • İçerikler ziyaretçilerinizi sadık kılmanıza yardımcı olan etken olmakla birlikte dijital pazarlamada da yer tutmaktadır. İçeriklerinizin hatasız olmasını sağlamak için eklenti olarak kullanabileceğiniz Grammarly, dijital pazarlama ücretsiz araçlar arasında.
  • Buffer ve Hootsuite sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenize imkan sağlarken TweetDeck bunu Twitter için sağlıyor. Yani, bu araçlar hem yönetim kolaylığı hem de zamanı etkili kullanmak için biçilmiş kaftan. Özellikle zamanlama özelliği ve ücretsiz planlamaların olması işinizi kontrollü bir hale getirebilir.
  • Get Response, e-postalar için dijital pazarlama aracı olarak kullanılıyor. Bu araç sayesinde müşterilerinizi kategorilere ayırabilir, performansınızı değerlendirerek e-postalar planlayabilirsiniz.
  • Her bir müşterinize ait erişim kanallarını ve satış geçmişini görebilmeniz size ne büyük fayda sağlar değil mi? CRM Zoho buna imkan sağlıyor. Müşterilerinize ulaşabileceğiniz noktaları bir araya getirerek satış ekibinizin konuya daha motive olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu size potansiyel müşterilerinizin hangileri olduğunu da gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir