Content Nedir ?

Kategori SEO Paylaşımları

icerik

İnternet sitelerinin arama motoru dostu olması konusunda birçok farklı açıdan düzenlenmesi gerekmektedir. Bu konuda özellikle içeriklerin oluşturulması ayrı bir öneme sahiptir. Arama motorlarının belirlediği kriterlere uygun siteler oluşturmak için yapısal olarak ve link değişimi konusundaki çalışmaların yanında önemli bir şekilde content yani içerik oluşturulması gerekmektedir. Yapısal olarak siteler kolay bir şekilde ulaşım sağlanması konusunda oluşturulmalıdır. Seo konusunda başarının elde edilmesi kolay bir şekilde siteye, sayfalara ve içeriğe ulaşım oldukça önemli olmakta. Bunun yanında içeriğin kaliteli, özgünlüğü ve anahtar kelimeler ile uyumu konusu da oldukça önemli. Bu konuların hepsine dikkat edildiği ve sitelerin bu şekilde düzenlenmesinin yapılması ile seo konusundaki başarıları kaçınılmaz olmaktadır.

Arama motorlarının indeksleme ve sıralama konusunda belirlediği kriterler arasında oldukça önemli olan bir konuda içerikler olmaktadır. Belirlenen anahtar kelimeler ile uyumlu şekilde hazırlanacak içerikler özgün olmalıdır. İnternet sitelerinin content yani içeriklerinin kopya olması ve farklı bir internet sitesinde bulunması seo konusunda kabul edilemez bir durumdur. Arama motorları içeriklerin elendiği tarihe göre ilk olarak ekleyeni ön plana çıkartırken diğerlerini kopya bir içerik barındırdığı için arka sıralara atmaktadır. Bu nedenle içeriklerin özgünlüğü oldukça önemlidir. Bunun sağlanması için de seo ekiplerinin çalışmaları bulunmaktadır. Özellikle e-ticaret sitelerinde her ürün için özgün içeriklerin girilmesi konusunda sorun yaşanmaması için seo ekiplerinin çalışmaları bulunmaktadır.

İnternet sitelerinin içeriklerinin hazırlanması site için ve sayfa için belirlenen anahtar kelimelere uygun olmalıdır ve içerikte mutlaka anahtar kelimeler kullanılmalıdır. Belirli oranları bulunan anahtar kelimelerin içeriklerde kullanılması konusu oldukça hassas bir konudur. Sitelerin content yani içeriklerinde fazla sayıda ve gereksiz şekilde anahtar kelime bulunması arama motorları tarafından olumlu karşılanmayacaktır. Bu sebeple de kısa sürede seo konusunda olumsuz bir yansıması olacaktır. Yapılacak çalışmalarda bu konulara azami şekilde dikkat edilmeli ve oldukça titiz bir şekilde içerikler oluşturulmalıdır. Bu sayede sitenin seo konusundaki başarısının artması da sağlanacaktır. Aksi bir durumda ise kalitesiz, bilgi içermeyen ve anahtar kelimeler ile dolu içeriklerin seo konusunda olumsuz etkileri yaşanacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir