Çoğul Hit

Kategori SEO Paylaşımları

çoğul hit

İnternet sitelerinde her zaman en önemli amaç fazla kişiye ulaşmak amacıdır. Bu amaç doğrultusunda internet siteleri kurulmakta ve gelişimleri bu amaçla yapılmaktadır. Yapılacak seo çalışmaları bile bu amaçla yürütülmektedir. Yapılacak seo çalışmalarında internet sitelerinin arama motorlarındaki sonuçlarda üst sıralarda yer almasının sağlanması konusunda hit değerleri önemli olmaktadır. Sitelerin hit değerlerinin yüksek olması seo konusunun da amaçları içerisinde yer almaktadır. Farklı şekilde yapılan hit araştırmalarında tekil hitler yanında çoğul hit araştırmaları da yapılmaktadır. Bu hit değerinde siteye yapılan tüm girişler sayılmaktadır. İnternet sitesinin gün içerisinde veya belirlenen periyot içerisinde kullanıcı fark etmeksizin kaç defa ziyaret edildiği sayılmaktadır. Tekil hitin yanında internet sitelerinin tüm tıklamalar ile yaptığı bir sayım olmaktadır.

Bir sitenin çoğul hit değerinin yüksek olması o internet sitesinde hareketliliğin yüksek olduğu anlamında yorumlanmaktadır. Farklı kullanıcıların girişlerinin yanında giren kişilerin gün içerisinde birden fazla sefer siteyi ziyaret etmiş olmasını da belirtmektedir. Bu durumda site için başarı sayılmaktadır. Yapılacak çoğul hit sayımları için değişik araçlar ve uygulamalar kullanılabilmektedir. İnternet üzerinde ücretsiz bir şekilde siteye yapılacak ziyaretlerin sayısını tutan birçok site ve uygulama bulunabilmektedir. Bunlardan en popüleri Google Analytics olmaktadır. Google webmaster araçları ile internet sitelerinin durumlarını detaylı olarak kontrol etmek mümkün olabilmektedir. Bu sebeple de birçok seo ekibi ve webmaster bu araçları kullanmaktadır.

İnternet sitelerinin durumlarının net olarak belirlenmesi seo çalışmaları için oldukça önemlidir. Yapılacak çalışmalarda internet sitelerinin ne durumda olduklarının belirlenmesi ve yapılan çalışmalar ile nasıl bir gelişim gösterdiğinin anlaşılması konusunda tekil hit ve çoğul hit sayılarının öğrenilmesi oldukça önemli olmakta. Bu sayede seo ekiplerinin internet sitesinin ne derecede başarılı ve ziyaretçi alır durumda olduğu öğrenilerek yapılacak çalışmaları belirlemektedir. Yapılacak raporlamalar ile seo konusundaki amaçlar ve hedefler en iyi şekilde belirlenir ve bu konuda adımlar planlanır. Yapılacak seo çalışmalarında hedeflenen durumlara göre de planlanan adımlar atılmaya başlanır. Oldukça geniş bir alanı kapsayan seo çalışmalarında iyi bir planlama yapılması oldukça önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir