Broken link

Kategori SEO Paylaşımları

kırık link

İnternet sitesinde site içerisindeki bağlantıları sağladığı gibi site dışarısındaki bağlantıları linkler sağlamaktadır. İnternet sitesini ziyaret eden kullanıcılar farklı amaçlar ile internet sitesini ziyaret ederler ve bu süreçte sitedeki ve sayfadaki bağlantıları tıklarlar. Bu linklerin çalışır durumda olması oldukça önemlidir. Tıklanan linklerin çalışmaması durumda broken link veya kırık link olarak adlandırılmaktadır. İnternet sitelerinde bulunan linklerin başarılı bir şekilde çalışmaları ve doğru bir yönlendirme yapmaları oldukça önemli bir konu. Bu durum kullanıcılar için olduğu gibi arama motorları içinde oldukça önemli. Arama motorlarının botları siteleri incelerken linklerin kontrollerini de yapmaktadır. Bu sebeple de çalışmayan linklerin olması internet sitelerinin seo konusundaki başarılarını olumsuz etkilemektedir.

Seo konusundaki çalışmaların en önemli aşamalarından biriside linklerin doğru ve seo başarısını arttıracak yönde hazırlanmasıdır. Bu konu seo açısından oldukça önemli. Yapılacak çalışmalarda başarılı sonuçların alınması için doğru yerlere link verilmesi ve bağlantı kurulması önemlidir. Bunun yanında linklerin sağlıklı şekilde çalışması ve broken link olup, olmadığının araştırılması gerekmektedir. Linklerin sağlıklı şekilde çalışıp çalışmaması konusundaki araştırmalarda farklı program ve uygulamalar kullanılabilmektedir. Bu uygulamalar ile internet sitelerinin ve sayfalarının taratılması linklerin kontrolünün yapılması sağlanmakta. Bu çalışmanın yapılması sonrasında linklerin sorunsuz olduğu öğrenildiğinde seo konusunda sorun olmadığı anlaşılmaktadır. Ancak linklerde sorunlar olması durumunda bunların düzeltilmesi kaldırılması gerekecektir. Ancak bu şekilde seo konusunda başarılı bir şekilde site oluşturulabilmektedir.

İnternet sitelerinde linklerin olmaması durumu mümkün değildir. Bir internet sitesinin içerisindeki bağlantılar içinde linkler kullanılmaktadır. Bu sebeple tüm linklerin doğru şekilde kurulması oldukça önemlidir. Bu konuda araştırma yaparak breken link olup olmadığı araştırılmalı ve olması durumunda düzeltilmelidir. Ayrıca sayfalara eklenen dış bağlantı linklerinin de doğru olması ve sağlıklı çalışıyor olması oldukça önemli. Bu konuda da çalışma yapılması ve dış bağlantı sağlayan linklerinde doğru çalıştığı tespit edilmelidir. Linklerin bir internet sitesi için önemi büyük olduğu gibi seo konusunda da önemli büyüktür. Bu sebeple de seo çalışmalarında linklerin kontrolü yapılması önemli bir adım olmakta ve tüm linklerin çalışması sağlanmakta.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.