Blog Yazarak Kazanç Elde Etmek

Blog Yazarak Kazanç Elde Etmek

Kategori SEO Paylaşımları

Blog Yazarak Kazanç Elde Etmek

Blog yazarak ciddi anlamda gelir sağlamanızın mümkün olduğunu belirttikten sonra hiç bir bilginiz olmadan nasıl blog yazarak kazanç elde edilir? konusuna değineceğiz. Bunun için web tasarım ya da grafik bilmeniz şart değil. Her ne kadar bunlar artıda olsa blog yazarak para kazanmak için sıradışı bir tasarıma sahip olmanız gerekmiyor. Öncelikle, tabiki bir blog sahibi olmalısınız. İşte sonrası:

  • Blog için özel bir konu belirlemelisiniz. Her konuda anlatım yaptığınız bir blogun çok fazla yere varamayacağını belirtmek isteriz. Blog konunuz varsa bu konudan faydalanmak isteyen ziyaretçileriniz olacaktır. Bunun için size devamlı kazandıracak bir konu belirlemenizde fayda var.
  • Blogunuzu özelleştirin. Örneğin bir logo edinin. Bu logoyu illa Phoshop kullanarak tasarlamanız gerekmiyor. En basit yolla sitenizin baş harfini karakteristike ederek kullanabilirsiniz. Bunu paint kullanarak yapmanız mümkün. Logonun sitenizi hatırlatır bir özellik taşımasına eğilmeniz yeterli.
  • Okuyuculara fayda sağlamayı amaçlayan bazı metinler ekleyin. Kazanç kısmı için biraz sabır göstermelisiniz. Makaleleriniz okunmaya başladıkça makale ekleme durumunuzda düzene girmeli ancak bir makaleyi ekler eklemez kazanç elde edebileceğinizi düşünmeyin. Görsel içerik kullanarak makalelerinizin ilgi çekiciliğini artırılabilirsiniz. Ayrıca özgün içerikler yayınlamaya önem göstermelisiniz.
  • Bu adıma gelebildiyseniz artık oldukça sade bir tasarıma sahip olan blogunuzu sosyal platformlarla tanıştırabilirsiniz. Googleplus, twitter, … gibi sosyal mecralardan blogunuz için sayfalar oluşturun. Bu sayfalara da ayrıca makale eklemeniz gerekmiyor. Zaten blogunuzda varolan makale başlıklarını eklemeniz bile oldukça faydalı olacaktır.
  • Makalelerinizin paylaşılabilir durumda olmasına özen gösterin. Bu durum daha çok trafik almanıza yardımcı olacak ve bilinirliğinizi artıracaktır.
  • Abone listesi oluşturabileceğiniz bir servis kullanın. Böylece yazdığınız her makale abonelerinize bildirim şeklinde gider ve ileride bu durumu farklı tanıtım amaçlarınız için kullanmanıza yol olur. Bu aşamada dikkat edilecek konu bu çalışmayı rahatsızlık verecek şekilde yapmamaktır.
  • Örneğin, bumerang üyesi olabilirsiniz. Böylece size teklifler verilecek ve tanıtım yazılarınız için bu teklifleri değerlendirme fırsatı bulacaksınız. Yani blogunuzda paylaştığınız tanıtımlar sayesinde kazanç elde etmeniz mümkün olacak. Bunun gibi başka platformlarda mevcut.
  • Bir sistem oluşturup düzenli makaleler eklemeye başladıktan sonra Google Adsense hesabı alın ve yazdığınız konularda reklam gösterilmesine izin verin. Google Adsense kodunu blogunuzun görünmesini istediğiniz alanlara ekledikten sonra reklamlar otomatik şekilde gösterilir. Yani bu adım da çok zahmetli sayılmaz. Günlük belli bir trafik yakalamanız durumunda tıklama başına bir ücret alacaksınız. Bu ücreti azımsamayın. Çünkü blogunuz için en büyük gelirinizi bu sayede elde edeceksiniz.
  • Yorumlara izin verin. Her yorum yeni ziyaretçiler anlamı taşır. Yeni ziyaretçiler ise, blog gelir kaynağı
  • Son adımda yapacağınız tek şey beklemek. Ziyaretçilerinizin gelmesini ve günden güne artmasını, reklamların gelmesini ya da farkedilmeyi beklemelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.