Apple’dan Yeni Özellik Wireless Kulaklık

Kategori SEO Paylaşımları

Apple’dan Yeni Özellik Wireless Kulaklık

Iphone 7 ve Iphone 7 plus tanıtım gecesinde yeni bir özellikte Apple tarafından görücüye çıkarıldı. Yeni Iphone modeli için en dikkat çekici özellik kablo girişinin olmayışı. Iphone 7 lansmanıyla tanıtılan bu özellik ilgilerin odağı oldu. Yeni model telefonlarda Apple wireless kulaklık kullanılacak. Böylece Apple bir devri kapatıp yeni bir devri açmış olacak.

Bu özellikle artık kulaklıklar kablo girişinden değil; lightning girişinden bağlanacak. Kablosuz kulaklıklara verilen ad ise, “AirPods” şeklinde.

Bu ürün dokunmaya duyarlılık taşımakla birlikte W1 adında yeni bir de çip taşıyor. Peki, kablosuz kulaklık AirPods Iphone 7 ile beraber mi verilecek?

Merak edilen sorunun cevabı aslında beklenildiği gibi değil. Apple yeni kulaklıklarını Iphone 7 ile birlikte sağlamayacak. Airpods edinmek için ayrıca bir ücret ödemek gerekecek.

Apple yeni kulaklığın fiyatına gelince, ABD fiyatının başlangıç olarak 159 dolar olarak açıklandığını belirtelim. Apple Watch ve diğer tüm Apple cihazlarıyla uyumlu olan bu kulaklık tek seferde süre olarak 5 saat kullanılabilir olmakla birlikte Türkiye fiyat etiketi 780 lira.

Ekim sonunda piyasada yer bulan Airpods yanında gelen minik kutusuna koyulduğu takdirde otomatik olarak şarj oluyor. Ayrıca, 15 dakikalık şarj ile yaklaşık 3 saat geçirmek mümkün. Hem taşıma çantası hem de şarj aleti niteliği taşıyan kutunun kullanışlı olduğu şüphe götürmez.

Diğer özellikleri ise, Siri ile kullanılabilir olması ve ses kontrolü sağlayabilirliği. Yani, kulaklığı kulağınızdan çıkardığınızda sesi kesiyor ve tekrar taktığınızda devam ediyor. Son olarak Iphone’A nasıl bağlanıyor sorusunun cevabı ise, Iphone’a yakın tuttuğunuz anda ekrana gelen “Bağlan” butonunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.