Anlık Hit

Kategori SEO Paylaşımları

Anlık Hit

İnternet sitelerinin ziyaretçiler tarafından görüntülenmesi ve siteye girişlerin yapılması oldukça önemli durumdur. İnternet sitelerinin işleyişinde ölçümlerinde birinci sırada bu ziyaretler yer almaktadır. Birçok farklı araç ile internet sitelerine giriş yapılması konusunda sayımlar yapılabilmektedir. Bu sayımlarda siteye yapılan girişlere hit denmektedir. Alınacak hitler ile internet sitesinin durumu ortaya çıkmaktadır. Sitelerde farklı zamanlar ve niteliklerde hit hesaplanabilmektedir. Bunlardan birisi de anlık hit olmaktadır. Bu hit sayımı anlık olarak sitede bulunan ziyaretçileri göstermektedir. Yapılacak raporlama sırasında anlık şekilde sitede olanların sayısı görülebilmektedir. Bu sayede o anda kaç ziyaretçinin sitede olduğu görülebilmekte. Bu durumda sitelerdeki yoğunluğun öğrenilmesi konusunda oldukça önemli olmaktadır. Yapılacak çalışmalar bakımından bu durum önemli olabilmektedir.

İnternet sitelerinin ne kadar kişi tarafından ziyaret edildiğinin öğrenilmesi sitenin durumunun anlaşılması konusunda büyük öneme sahiptir. Yapılacak raporlamalarda belirli zamanlardaki sitelerdeki yoğunluklar görülebilmekte ve hangi dönemlerde sitelerde yoğunluğun olduğu anlaşılmaktadır. Sitelerdeki ziyaretçi sayısı öğrenme konusunda en çok kullanılan Google Analytics bu alanda en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Anlık olarak sitedeki hiti öğrenmek konusunda birçok farklı uygulama da bulunabilmektedir. Bunlar sayfaların ve sitenin ziyaretçi konusundaki durumunu net olarak göstermektedir. Sitelere eklenecek bu gibi araçlar ile o anda sitede kaç ziyaretçinin öğrenilmekte. Bu durumda da sitelerin yoğunluk zamanları ve hangi bölgeden ve gibi araçlar ile sitelere geldikleri öğrenilebilmektedir.

Anlık olarak internet sitelerinin aldığı ziyaretçilerin öğrenilmesinde kullanılan program ve araçlar aynı zamanda sitelere yapılan ziyaretlerin bölgesini de belirtebilmektedir. Bu sayede sitenin hangi bölgelerden daha fazla görüntülendiğini de görmek mümkün olmakta. Bu durumda seo çalışmaları konusunda önemli bir bilgi edinilmiş olmaktadır. Yapılacak raporlamalar ile hit sayılarının öğrenilmek ve anlık hit sayılarının bilmesi sitenin durumunu ortaya çıkartmakta. Bu konu seo açısından da oldukça önemli. Yapılacak çalışmalarda sitenin hitlerinin ne seviyede olduğu ve ziyaretçilerin siteye giriş kaynaklarının iyi bilinmesi ve tespit edilmesi yapılacak seo çalışmaları konusunda da önemli adımlar atılmasını sağlamaktadır. Bu araştırmalar ve raporlamalar ile seo çalışmalarının yönünün tayini ve atılacak adımların belirlenmesi başarılı şekilde yapılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir