2016’da Seo Hangi Konulara Odaklandı?

Kategori SEO Paylaşımları

2016da-seo-hangi-konulara-odaklandi

Açıkça söylemek gerekir ki 2016 yılında seo mobil hükümdarlığına girdi. Facebook, twitter, instagram gibi sosyal hesapların kullanım çılgınlığı düşünülünce mobilden erişim datalarının bu yıl zirveyi gördüğünü anlamak zor değil.

Tamda bu nedenden dolayı siteler duyarlı web tasarımı, dinamik sunum ve ayrı url yöntemleriyle mobil yapılandırma için kullanılırlığını artırdı. Farklı bir konu ise, organik tıklanmaların gücünü artırması yönünde oldu.

İnternetin içerik çöplüğü haline gelmesi arama motorlarını doğal yollarla üretilen özgün içerikleri dikkate almaya yönlendirdi. Yani, siteler 2016 seo trendi olarak özgün içeriklerle organik hitler elde edebiliyor.

Organik hit alamayan bir çok site sahte hit alanlardan çoktan ayrıştırıldı ve internet dünyasındaki değerlerini kaybetti bile. Ayrıca, zengin içerik değerini katlayarak yükseltti demekte 2016 yılında mümkün oldu. 2016 yılı SEO yönelimleri anlamında bir web sitesinden ne kadar kaliteli ve çeşitli içerik çıkarsa o site o kadar başarılı olacaktır.

Yani sitenin konu ve sayı bakımından azlığı seo çalışmalarınızın değerini etkileyecek. Özgün içerikler konusunda algoritmaları oldukça gelişmiş olan arama motorları bu yıl artık çok çeşitli içeriğe odaklanıyor.

Başka bir konu da uzun kelime öbeklerinin kullanımıyla ilgili. Örneğin, “2016’da seo trendleri nelerdir?” sorusuna alakalı bir içeriği olan site var ise, kullanıcıların genellikle soru şeklindeki aramalarına aldığı cevaplardan duyduğu memnuniyet nedeniyle sitenizin içerik sayfasının değeri artış gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir