2016 Yılında SEO Dünyasında Neler Değişti ?

Kategori SEO Paylaşımları

2016 Yılında SEO Dünyasında Neler Değişti

Google güncellemeleri sonrası dikkat edilmesi zorunlu olan bir çok önemli değişiklikler oldu. Haliyle seo dünyası da tüm bu gelişmelerden etkileniyor. Bu çerçevede seo çalışmalarını sürdürürken dikkate alınacak konular varoldu.

 

Bunlardan ilki, Google Authorship etiketi  artık bu işlem kullanılmayacağı yönünde. Diğer adıyla Author Rank yazar içerik eşleşmesiyle bütünlüğe dayalı bir işlemdi. Artık böyle bir işleme yer verilmiyor.

 

Google’ın başka bir duyurusu ise, Google Rank Brain’in bir sıralama faktörü olduğuyla ilgili. Buna göre, web sitenizi bu kıstasa göre, düzenleyebilirsiniz.

Google Penguen Algoritması konusunda henüz bir bilgi açıkanmadı.

Bu algoritma spam içerikle mücadelede lider sayılmakta. Başka bir konu ise, mobil uyumluluk üzerine. Mobil kullanıcıları hedefleyen sayfalar özel bir indeksleme ile ön plana çıkartılacak ve buna uygunluk göstermeyen sayfalar arama sonuçlarında yer alamayacaklar. Genel bakışla, dikkat çekilecek olan konu mobil uyumluluk. Mobil sayafalara özel Google dizini oluşturulması web sitelerini oldukça yakından ilgilendiriyor. Bu anlamda siteniz seo için hala mobil uyumlu değilse, çalışmalarınızı tamamlamak üzere elinizi çabuk tutmanız yararınıza.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir